Tahtakurusu ile mücadele ederken bilmeniz ve uygulamanız gereken ilk kural, onlarla yalnız başına müdahale etmeye kalkmanızın son derece yanlış olduğudur. Tahtakurusu ile mücadele işlemi oldukça büyük bir ciddiyet ve oldukça büyük bir profesyonellik gerekmektedir. Herkesin tahtakurusu ile mücadele konusunda yeterli deneyim ve bilgisi olmadığı için mutlaka profesyonel anlamda tahtakurusu ilaçlama hizmeti vermekte olan firmalardan yardım alınmalıdır. Tahtakuruları çoğunlukla ahşap evlerde, ya da duvarları beton olan ancak çatısı ahşap olan dublex veya triplex olarak bilinen evlerde olmaktadır. Tabi tahtakurularının yaşam alanları bununla da sınırlı değildir. Onlar evimize ahşap olan mobilya, dolap, parke vb. eşyaları satın aldığımız zaman onlarla birlikte de evimize girebilmektedir. Girdikleri andan itibaren de bizim için tehlike başlar. Öyle ki bu canlılar yalnızca isimlerinin başında bulunan tahta ya da ahşap ürünlerle beslenmezler. Sivrisineklerden çok daha ciddi bir şekilde kan emmektedirler. Dolayısıyla Tahtakurusu ile mücadele etmek şart olmaktadır.

Tahtakurusu Nasıl Yok Edilir?

Tahtakurusu nasıl yok edilir? Tabi ki tahtakurusu ile mücadele etmek isteyen insanların yoğun olarak merak ettikleri sorulardan biridir. Peki, hem gerçek anlamda hem de merak edenler için tekrar soracak olursak: Tahtakurusu nasıl yok edilir? İşte cevabı:

  • Tahtakurusu ile mücadele profesyonel bir iş olduğu için mutlaka profesyonel böcek ilaçlama hizmeti vermekte olan firmalardan destek alınmalıdır.
  • Tahtakurusu ile mücadele de en önemli husus kesinlikle bilmediğiniz türden ilaçlar alarak kendi başınıza müdahale etmemeniz gerektiğidir.
  • Kokulu ilaçlama tekniği tahtakurusu ilaçlama için en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Kokulu ilaçlama için hazırlanan ilacın içindeki kimyasal maddenin son derece keskin bir kokusu vardır. Burada amaç; tahtakurularının bu ağır kokudan dolayı nefes alamayıp yok edilmeleridir.

Gerçek anlamda tahtakurusu nasıl yok edilir? Sorusunun cevabını kısaca vermiş olduk. Çoğu insan tarafından arama motoruna yazılmakta olan “tahtakurusu nasıl yok edilir?” sorusuyla insanlar internetten dertlerine deva olmalarını beklemektedir. Ancak tahtakurusu ile mücadele etmenin yolu kesinlikle bu değildir. Gelin isterseniz kısaca onu da cevaplayalım.

Tahtakurusundan Nasıl Kurtulurum?

Tahtakurusundan nasıl kurtulurum? Sorusu da aslında yukarıda bahsettiğimiz konunun Google başta olmak üzere internetteki arama motorlarına cevabı aynı olan ancak farklı şekillerde de olsa yazılmaya devam edilen bir sorudur. Çoğu zaman tahtakurusundan nasıl kurtulurum sorusuyla çeşitli forum sitelerinde de karşılaşmaktayız. Gerçek anlamda tahtakurusundan nasıl kurtulurum diyenlerdenseniz eğer, net bir şekilde size söyleyeceğimiz şudur: Profesyonel haşere ilaçlama hizmeti vermekte olan firmalardan tahtakurusu ilaçlama konusunda destek almanız gerekmektedir. İlaçlama firmasının personelleri tarafından keşif, karar ve uygulama olarak 3 aşamada gerçekleştirilen tahtakurusu ilaçlama uygulaması sayesinde onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Bu noktada tahtakurusundan nasıl kurtulurum? Sorusunun cevabını sizler için cevaplamış bulunmaktayız.

Tahtakurusu Neden Olur?

Tahtakurusu neden olur? Herkesteki genel algı tahtakurusunun sadece ahşap binalarda olabileceğine dair bir algıdır. Oysaki bu tamamen yanlış bir algıdır. Tahtakuruları eviniz tamamen beton arme olsa bile dışarıdan satın aldığınız ahşap bir eşya aracılığıyla da evinize girebilir. Burada kısa bir süre içinde ürer ve rahatsızlıklar vermeye başlar. Tahtakurusu neden olur? Tahtakuruları üzerinde bulundukları eşyanın yeterli şekilde ilaçlanmaması sonucu orada kalırlar ve üreyerek çoğalırlar. Bunun dışında ahşap evlerde tahtakurusu neden olur? Diye merak edenler varsa şayet ahşap alandaki tahtaların zaman içinde eskimesi, çürümesi ve kirlenmesiyle beraber tahtakurularının yaşayabilmeleri için elverişli hale gelirler. Eskiyen tahta üzerine herhangi bir haşere ilaçlama uygulaması da yapılmadığı için burada rahatça üreyebilmektedirler. Tahtakurusu neden olur? Şeklindeki soruları internete sormak yerine firmamızın 7/24 hem ilaçlama hizmeti hem danışmanlık hizmeti vermekte olan çağrı merkezimizi arayarak: Tahtakurusu neden olur?” Diye sorabilirsiniz. Bu sayede çok daha doğru bir adrese soru yöneltmiş hem de çok daha doğru bir bilgi almış olursunuz.

Kan emen bu canlılar kan emme işlemi sırasında vücudunuza pek çok zararlı mikrobun yayılmasına sebep olabilir. Ve tüm bunlar kanınızda bulunan lökosit oranını artırarak sizin için tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Böylesine bir durumla karşılaşmamak ve hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığını korumak adına profesyonel haşere ilaçlama firmalarıyla anlaşarak tahtakurusu ilaçlama yaptırmalısınız.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72