Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır? Tahtakurusu ilaçlama en pire ilaçlama ve akrep ilaçlama kadar zor bir işlemdir. Çünkü tahtakurularının da bünyeleri en az onlar kadar ilaçlamaya ya da dışarıdan gelebilecek herhangi bir müdahaleye karşı dayanıklıdır. Profesyonel böcek ilaçlama işlemiyle bile onlarla mücadele etmeye kalktığımızda ciddi anlamda zorlanılırken amatör müdahalelerde bu işlem imkânsız hale dönüşmektedir.

Tahtakurusu İle Mücadele Nasıl Yapılır?

Tahtakuruları tam olarak isimlerinin haklarını verir bir şekilde tahtadan ve ahşaptan yapılmış eşyaların üzerinde yaşamaktadırlar. Üzerlerinde bulunan kokuları bile tahtalarınkiyle aynıdır. Ancak zararları ahşap eşyalardan ziyade İnsanlara olmaktadır. İnsanların bulundukları alanda dolaşarak özellikle geceleri aktif olarak kan emerek hayat sürmektedirler. Emdikleri kan sayesinde vücutlarında bir şişme meydana gelmektedir. Hatta “Tahtakurusu gibi Şişmek” deyimi tam olarak buradan gelmektedir.

Tahtakurusu İle Mücadelede Kesin Çözüm: Kokulu İlaçlama

Tahtakuruları için söylenilecek en doğru şey zor yok edildikleri. Üstelik doğru bir ilaçlama yöntemi uygulanmadığı taktirde kısa bir süre sonra yeniden türeyen bu canlıları ancak profesyonel tahtakurusu ilaçlama uygulamasıyla yok edebilirsiniz. Tahtakuruları için en etkin ilaçlama yöntemi ise kokulu ilaçlamadır. Bu yöntemde sıkılan ilacın ağır kokusu tahtakurularını nefessiz bırakacak ve yok edilmelerini sağlayacaktır. Bu ilaçlama işlemi ise aşama aşama şu şekilde gerçekleşmektedir:

Keşif Aşamasında ilaçlama personeli tahtakurusu şikayetiniz için evinize gelerek burada kapsamlı bir keşif araştırması yapacaktır. Bu esnada ilaçlama yapılacak yerin gerekli yerlerinde dolaşarak nerelerde hangi böcekler var? Yumurtalarını nereye bırakmışlar? Genel olarak geçiş güzergahları neresidir? Tüm bunları not ederek keşif turunu tamamlamaktadırlar.

Karar Aşamasında ise bir toplantı yapılmaktadır. Bu toplantıda keşifte alınan tüm notlar masaya yatırılır. Tek tek tartışılarak nasıl bir yöntem izleneceğinin kararına varılır. Hangi böceğe hangi ilaçların kullanılacağı hangi cihazlarla ilaçlama yapılacağının kararı verilmektedir.

Uygulama Aşamasında karar toplantısında alınan kararlar doğrultusunda ilaçlama personeli ilaçlamayı gerçekleştirecektir. Özellikle belirlenen alanlara ve bu alanlara sıkacağı ilacın miktarına göre ilaçlama gerçekleştirdikten sonra sizlere ilaçlama sonrasında neler yapmanız gerektiğini anlatacaktır.

İlaçlama Sonrası Destek Aşamasında ise evinize ya da ofisinize yapılan ilaçlama sonrasında merak ettiklerinizi sorabileceğiniz tamamı gerekli eğitimi almış uzman müşteri temsilcilerimizden hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72