Sinekler, biz insanların gözünde bir böcek olarak görülmezler ve nedense çok da zararlı sayılmazlar. Karasinek, sivrisinek, tatarcık sineği (yakarca) gibi aslında onlarca türü olan sinekler, sanıldığı kadar masum değiller. Ve bilir misiniz? Sinekler, pireler ve fareler, dünya üzerinde insanlara en fazla hastalık bulaştıran ilk 3 böcek ve kemirgen türüdür! Belki de bu bilgi birçoğunuzu oldukça şaşırtmış olacak. Ve belki de sinek diyerek geçiştirdiğimiz, önemsemediğimiz, basit ilaçlarla çözüm bulmaya çalıştığımız bu canlılara artık farklı bir gözle bakmaya başlayacağız. Mesela AIDS’e neden olan HIV virüsünün sivrisineklerle insanlardan insanlara bulaştığını kanısı elbette ki doğru değil. Ancak sıtma hastalığı ile özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde pek çok kişinin ölümüne neden olan sarıhumma hastalıkları da sivrisinek sokması ile bulaşır. Ayrıca, Lenfatik Filariazis ve Nil Humması da bu canlı tarafından yayılan hastalıklardan biridir. o nedenle sinek diye geçmememiz böcek ilaçlama uygulaması ile bu canlılara karşı etkin bir mücadele sergilememiz gerekiyor. Çünkü sadece sokarak değil, sinekler pis ve mikroplu alanlara sıkça temas ettiklerinden tenimize değdiklerinde çok sayıda bakteriyi yine bizlere nüfuz ettirebilmektedirler.

Sivrisinekler Masum Değiller

Bir diğer masum olmayan canlı ise farelerdir. Kuşkusuz fareleri masum görmeyenlerin sayısı bir hayli fazladır ama fareler tarafından bulaşan bazı hastalıkların dünya üzerinde milyonlarca insanın ölümüne neden olduğunu ve yine dünyada en fazla hastalık bulaştıran canlıların fareler olduğunu bilen kişi sayısı azdır. Bu hatırlatmadan yola çıkarak vurgulamak isteriz ki fare ilaçlama işlemi de profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda oldukça zeki olan ve tehdit unsuru algıladıklarında savunma geliştirebilen fareler bazı durumlarda saldırgan da olabilmektedirler. Bu nedenle firmamız tarafından geliştirilen fare istasyonları ile bu canlılara karşı zafer kazanmanız kaçınılmaz olacaktır.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72