İlaçlama

Sivrisinek ilaçlama ne zaman yapılır?

By 20 Haziran 2014No Comments

sivrisinek-ilaclama-ne-zaman-yapilmalidirSivrisinek ilaçlama özellikle yaz aylarında sıcak havaların gelmesi ile birlikte, kırsal kesimlerde daha çok talep edilen bir işlemdir. Bu haşereler sıvı bulunan ortamlarda üreyebildiklerinden dolayı havuzu olan evlerde, bahçeli binalarda, akar su kenarlarında daha sık görülürler. Bu alanlarda uygulanacak sivrisinek ilaçlama yapılan işlemlerin daha etkili olmasını sağlar.

Sivrisineklerin dişileri kan emerek beslenirler. Çünkü üremek için kana ihtiyaç duyarlar. Erkek sivrisinekler ise meyve ve sebze suları ile beslenirler. Hem sağlık açısından hem de maddi açıdan zarar demek olan sivrisineklerden kurtulmak şarttır. Humma, ateşli hastalıklar, grip virüsü, sıtma gibi rahatsızlıklar bu haşerelerin neden olduğu rahatsızlıkların başında gelmektedir. Sivrisinek ilaçlama yaptırılarak, sağlığınızı güvence altına almış olabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında, geceleri kabus haline gelen sivrisineklerden kurtulmak zorunlu hale gelir. Zira uçarken çıkardıkları vızıltıların yanında ciltlerde ısırma sonucunda oluşturdukları kaşıntı, kızarık ve kabarıklar insanlar için büyük sorun demektir. Sivrisinek sokması sırasında, ısıracakları yerleri salgıladıkları sıvı ile uyuştururlar. Bu nedenle insanlar ısırılma sırasında bir şey hissetmezler. Belirli bir süre sonra bu yerlerde kalıcı yaralar dahi görülebilmektedir. Sivrisinekler bu işlemlerini ağızlarındaki ince hortumlarla gerçekleştirirler. Sivrisineklerden kurtulmak için bireysel önlemler yeterli olmaz. Çünkü bu haşereler uçabilmektedirler. Yakalanmaları, yok edilmeleri zordur. Ayrıca çabuk üreyebilmeleri de kısa süre sonra yine aynı sorunlarla karşılaşılacağı ihtimalini arttırır. Bu nedenle sivrisinek ilaçlama periyodik olarak yaptırılması daha doğru olacaktır.

Sivrisineklerin koku alma duyuları çok gelişmiş olduğundan terleyen insanların kokuları bu haşereleri çeker. Bu durumla da sıcak havalarda, ilkbahar, yaz dönemlerinde daha sık karşılaşılır. Sivrisinek ilaçlama, sıvı ya da boyama yöntemleri ile daha kesin sonuçlar alınabilmesi için bu dönemlerde yapılmalıdır. Her alan için, her zaman uygulanabilecek sivrisinek ilaçlaması hizmetini haşere ilaçlama firmaları tarafından almanız mümkündür.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72