Kan emici grubunda yer alan ve kan yoluyla bir çok hastalığı taşıma potansiyeline sahip olan pireler, evlerimize genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yayılmaktadır. Bu sebeple evcil hayvanlarımızı düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirmemiz hem bizler hem de hayvanlarımız için oldukça önemlidir. Pire istilalarına karşı geliştirilmiş olan pire ilaçlama firmaları her il ve ilçede faaliyet göstermektedir. Güneş Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan Şişli Pire İlaçlama, Şişli sakinlerinin pire problemlerini profesyonel ilaçlama yöntemleriyle çözmekte olan önemli bir pire ilaçlama hizmetidir.

PİRE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Pireler, kan emerek beslendikleri için konakçı olarak yerleştikleri canlılar arasında kan yoluyla bulaşacak hastalıkları taşıyabilmektedirler. Bu hastalıklar veba, verem, tifüs, kolera, humma gibi ölümcül hastalıklardır. Ayrıca ısırdıkları bölgelere kedi vücutlarından salgılar salgıladıkları için, bu bölgelerde aşırı kaşınma ve acı hissi oluşmaktadır. Bu bölgelerin kaşınması sonucunda da çeşitli cilt ve deri rahatsızlıkları meydana gelebilir. Bu sebeple bu bölgeleri kaşımamaya özen göstermelisiniz.

Bu gibi sağlıksal problemlerin doğma ihtimali pireyle mücadele alanında gelişmeler kaydedilmesine sebep olmuştur. Sağlığımız ve yaşam kalitemiz açısından, pire problemlerine karşı pire ilaçlamaları oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pireler küçük boyutlarda ve zıplama özelliğine sahip bir böcek türü olduğu için gözle takip edilmesi ve yerlerinin tespit edilmesi pek mümkün olmamaktadır. Bu sebeple kişisel müdahalelerle imha edilmesi olanaksızdır. Pire ilaçlamalarında mutlaka bir pire ilaçlama firmasından yardım istenmesi gerekmektedir. Pire ilaçlamaları küçük boyutlarda olan bu böcek türünün her türlü alana rahatlıkla girebileceği düşünülerek sıvı ilaçlama yöntemi ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü sıvı ilaçlamalar ger türlü dar alanı da etkisi altına alarak oldukça etkili bir ilaçlama işlemi gerçekleştirmektedir. Sıvı ilaçlar pire ilaçlamalarında genellikle buharlama tekniği ile uygulanmaktadır. Çünkü buharlama ulaşılması zor olan oyuklara, çatlaklara nüfus ederek, bu bölgelerdeki pireleri de imha edebilmektedir. Ayrıca atmosferdeki kirli havayı da temizleyerek, insanlara daha steril ortamlar sunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı en sık tercih edilen ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlama yöntemidir.

Pireler yumurtlama sistemiyle üredikleri için ve tek seferde oldukça fazla sayıda üredikleri için, pire ilaçlamaları bir kaç seferden meydana gelebilmektedir. Çünkü pirelerin yumurtaları belirli bir süre olgunlaşma süreci geçirmektedirler. Bu süreçler göz önünde bulundurulduğunda pirelerin tek seferlik ilaçlamalarla imha edilmesinin mümkün olmayacağını görebiliriz. Profesyonel pire ilaçlama firmaları, yumurtaların olgunlaşma süreçlerini de göz önünde bulundurarak, buna uygun bir ilaçlama periyodu düzenlemektedir. Belirli aralıklarla tekrarlanmakta olan ilaçlamalar neticesinde pire problemleri etkili ve kalıcı bir şekilde ortadan kalkmaktadır.

Şişli Pire İlaçlama, Şişli sakinlerinin yaşadığı pire problemlerine karşı oldukça profesyonel bir ilaçlama yöntemi uygulamakta ve kısa bir süre içerisinde bu problemleri kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Sizler de bu profesyonel ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, Güneş Böcek İlaçlama sitesinde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72