pire-ilaclamaPire, ufak, kan emerek beslenebilen, özellikle kedi, köpek gibi canlıların üzerlerinde bulunan, 4 ön tarafta, 2 tane de arka tarafta ayakları bulunan, yanlardan basık bir vücut yapıları olan haşere türleridir. Üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu canlılar içerisinde insanlar da bulunur. Kan emerek insanlarla temas halinde olması, insan sağlığı açısından ciddi zararlar oluşturur. Taşıdıkları mikroplar da bu yolla bulaştığı için, birçok ölümle bile sonuçlanabilen hastalıkların habercisi olurlar.

‘Pire nasıl bir hayvandır?’ diye merak eden kişiler için verilebilecek en önemli cevap, insan, hayvan gibi canlılar açısından büyük sağlık problemlerine sebep olan canlı olmaları olacaktır. Pire karşısında kişi hiçbir zaman çaresiz halde beklememelidir. Pire ilaçlama firmaları bu konuda istenilen yardımı sağlamaktadır. Pire ile mücadele her dönemde ciddiyetini korumaktadır.
Pire, haşereler arasında en yükseğe zıplayabilen canlılardır. Ayaklarında bulunan vantuz şeklindeki organlarıyla, bulundukları canlı üzerlerine kolayca yapışmaları sağlanır. Çok hızlı çoğalabilen pire, sıcak havayı sever. Dışarıdan da sıcak nedeniyle ev içlerine yerleşebilen pire, insan vücudu dışında da hayatlarını sürdürebilir. Bulundukları yerlere insan ve hayvan vücutlarından daha kolay ulaşabilen pire, genelde geceleri daha aktiftir. Uyurken ısırdıkları canlıların, ısırdıkları alanlarında kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi izlenimler bırakırlar. Pire olduğu böylece anlaşılabilir. Bunun dışında insan piresi, kedi piresi, köpek piresi gibi türleri de bulunan pire, insan eşyaları üzerlerinde de bulunur.
Pire ile mücadele pire ilaçlama ile daha kolay mümkün olacaktır. Pire ilaçlama firmaları bu konuda her zaman yardım ihtiyaçlarınızı karşılar. Ancak ilaçlama her konuda olduğu gibi pire ilaçlama konusunda da hassas davranılması gereken bir yöntemdir.
Pire nasıl bir hayvandır sorusuna cevap alındıktan sonra, pire olma durumundan şüphelenen kişiler hemen bir pire ilaçlama firması ile irtibata geçmelidir. Pire ilaçlama konusunda da uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72