Pire ilaçlamanın zorlukları genel olarak sıralamaya tabi tutacaksak şayet pireler oldukça küçük canlılardır. Hatta çoğu zaman öylesine küçük olurlar ki gözle bile görmek neredeyse imkânsız hale gelir. Dolayısıyla göremediğiniz bir canlının ilaçla yok edilmesi ne derece kolay olabilir ki diye de sormadan edemeyeceğim. Tam olarak bu yüzdendir ki bu canlılarla mücadele etmek için mutlaka profesyonel anlamda hizmet veren  şirketler ile anlaşmanız gerekecektir. Bireysel olarak pirelere karşı yapabileceğiniz pek fazla bir şey yoktur. Çoğu zaman yaşam alanlarınıza girdiklerinde sizlerin onları fark etmeleri çok uzun da sürebilmektedir. Bu süre zarfında ne yazık ki pireler yaşam alanlarınıza iyice yerleşmiş ve yumurtalarından yeni yeni yavrular çoktan çıkmaya başlamış olacaktır. İşte bunun adı tam olarak bir pire istilasıdır.

Pire Nasıl Fark Edilir?

Pire nasıl fark edilir? Bu soruyu örnekler üzerinden cevaplamak çok daha doğru olacaktır. Herhangi bir haşere ile mücadele işlemi için hizmet almak isteyen bir müşterimize gönderdiğimiz ekip evde hangi böceklerin olduğunun tespitini gerçekleştirmek için yaptığı keşif araştırmasında pirelere rastlamıştır. Üstelik müşterinin işlem  talep ettiği haşere türü ise hamam böceği ve kalorifer böceği grubudur. Keşif amaçlı çalışma yürüten ekibimiz bu esnada pire yumurtalarına rastlayarak evde pirelerin olduğunu tespit etmiştir. Bu aşamadan sonra yapılan karar aşamasında pire ile mücadele için de ayrı bir çalışma planlaması yapılması gerektiği konusunda karara varılmıştır. Ancak burada işin boyutu değişmiştir. Hamam böcekleri için yapılacak olan haşere mücadelesi uygulaması çok daha basit bir işlem gerektirirken pire ilaçlama ise çok daha dikkat, çaba, detaylı çalışma ve hem ilaçlama hem de kişi açısından oldukça zordur.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu konudaki tavsiyemizi yaptıktan sonra pire ile mücadelenin nasıl yapıldığını anlatabiliriz. Pireleri yok etme işlemi kokulu ilaç yöntemiyle yapılmaktadır. Çünkü pireler küçük ebatlarına rağmen bünyeleri oldukça güçlü canlılardır. Diğer basit tür haşere ilaçlama yöntemlerinden kolay kolay etkilenmezler. Kokulu ilaçta kullanılan ilacın keskin kokusu pirelerin ve diğer haşerelerin nefessiz kalarak boğulmalarına sebep olur. Bu ilaç kullanıldığında evin en az 4-6 saat aralığında kapalı kalması gereklidir. Bazı durumlarda kapalı kalma süresi 24 saate kadar çıkabilmektedir

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72