Pire ilaçlama en zorlu  uygulamalardan biridir. Çünkü pireler hem gözle görülemeyecek kadar küçük hem de son derece hareketli canlılardır. Dolayısıyla  bir kişinin gözüyle göremediği bir canlıyı rahat bir şekilde etkisizleştirmesi oldukça zor bir işlemdir. Keza aynı şekilde işlem başladığı andan itibaren zıplayarak diğer haşere türlerine oranla hızlı bir biçimde yer değiştiren bu canlılarla mücadele edilmesi çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden pire ile mücadele yaptırmayı düşünen kişilerin hiç vakit kaybetmeyerek hemen bu konuda uzman bir firma ile irtibat kurması önerilmektedir. Pirelerin yuvalandıkları yerde çok hızlı bir şekilde ürediklerini hatırlatır ve pire ile mücadele konusunda önemli olan 3 aşamanın nasıl yapılacağını anlatmaya başlayabiliriz.

Pire İlaçlamanın Aşamaları

Pirelerden kurtulma konusunda yardım almak isteyen bir kişinin hiç vakit kaybetmeden bu konuda kaliteli hizmet veren bir firmaya ulaşması gerekmektedir. Firma yetkilileri ulaşan kişilerden evdeki haşereler ve evin büyüklüğü konusunda bilgiler vermelerini isteyeceklerdir. Ve sonrasında ilgili uzman ekibi adrese yönlendirerek etkisizleştirme ve yok etme uygulamasını başlatacaklardır.

Keşif Aşaması

Pire ilaçlama işleminin ilk aşaması zaten firmayı arayan kişinin hizmet alma talebiyle başlamış bulunmaktadır. Adrese gelen  ekip hazırlıklarını tamamladıktan işlem yapacağı alanda keşif turuna çıkacaktır. Bu keşif turunda ekip öncelikli olarak pirelerin yuvalandıkları alanları ve yumurtalarını tespit edeceklerdir. Bu esnada başka böcek ve haşere türlerine de rastlamaları olası bir durumdur. Bunları da not almaları gerekmektedir.

Karar (Toplantı) Aşaması

Bu işleminin belki de kilit noktası olarak kabul edebileceğimiz karar aşamasında ekip bir toplantı gerçekleştirerek keşifte tespit edilen bulguları masaya yatırarak üçüncü aşama olan ilaç işleminin nasıl yapılacağını tartışır. Hangi böceklerin olduğu tespit edildikten sonra hem pire hem de diğer böceklerin mücadelesi için hangi ilaç ve cihazların kullanılması gerektiğine karar verilir.

Uygulama Aşaması

Pire ilaçlama işleminin son noktası olan uygulama aşamasında toplantıda alınan kararlar doğrultusunda hareket eden ekip  işlemi gerçekleştirir. Her haşere ve böceğe özgü bir müdahale tekniği kullanılmalıdır. İşte bu durum ilaç işlemini daha da zor bir hale sokar. Bu yüzden hizmet alırken mutlaka konusunda uzman olan bir  şirket ile çalışmalısınız.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72