Pire ilaçlama evinizi istila eden bu küçük ama bir o kadar mikrop taşıyıcı canlıların evinizden imha edilerek yok edilmesine verilen isimdir. Tanımsal olarak bu kadar kısa ve basit olan bu işlem gerçekte kesinlikle bu kadar kolay değildir. Bu işlem uzmanlık gerektiren ve tehlikeli bir iştir. Çünkü bu küçük canlılardan kurtulmak için kullanılmakta olan kokulu ilaç yöntemindeki ilacın içeriği oldukça ağırdır. Keskin bir kokusu olan bu ilaçtan etkilenmemeniz için mutlaka gerekli güvenlik tedbirlerini almanız gerekmektedir. Almadığınız takdirde kendinizi zehirleyebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz konu tamamen ilaç firması personelini ilgilendirmektedir. Sizlerin bireysel olarak bu işlemi yapması zaten imkânsızdır. Hem zaman kaybı hem de maddi açıdan boşuna bir kayıptır. Üstelik yaptığınız bilinçsiz uygulamanın nelere mal olacağını tahmin bile edemezsiniz.

Bilinçsiz Pire İlaçlamanın Zararları

Bilinçsiz uygulamaların zararlarından bahsetmeden önce sadece pire ile mücadele için değil diğer tüm böcülerle mücadele işlemlerinde bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanımı yapmak böceklerin ilaçlara karşı direnç kazanmasına neden olacaktır. Böcekler bu durumda hem yapılan mevcut işlemden etkilenmeyecek hem de sonrasında sizlerin yararlandığı profesyonel böcek ilaç uygulamasında kullanılan ilaca karşı ciddi bir direnç göstereceklerdir. Dolayısıyla imha etmek çok zorlaşacaktır. Adeta evimizi istila etmiş ölümsüz canavarlar misali daha fazla sağlığımızı tehdit etmeye devam edeceklerdir.

Pire ile Mücadelede Kullanılan Modern Yöntemler

Pire ilaçlamada kullanılan modern yöntemler deyince aklınıza kesinlikle bitkisel çözümler gelmesin. Çünkü hiçbir bitkisel çözüm pire gibi güçlü canlılara karşı etki göstermemektedir. Pirelerden kurtulabilmek için firmalar tarafından günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş ilaçlı yöntemleri bulunmaktadır. Bu teknikler şunlardır:

Kokulu İlaç tekniği

Kokulu ilaç uygulamasında kullanılan ULV cihazından püskürtülen son derece ağır bir kokuya sahip bir ilaç kullanılmaktadır. Bu ilacın bu kadar ağır olmasının en önemli sebebi pirelerin ağır kokudan havasız kalarak imha edilmesinin amaçlanmasıdır. Bu sayede sadece pireler değil ortamda başka böcekler var ise onlar da toptan yok edilmiş olur. Ancak ilaç işlemi sonrası mutlaka ortam birkaç saat havalandırılmalı ve ciddi bir temizlik yapılmalıdır.

Buharlama tekniği

Buharlı ilaçlama kokulu ilaçtan sonuç alınamadığında uygulanan bir yöntemdir. Bazı durumlarda pireler o kadar ciddi işlemlerden bile etkilenmemekte ve tek tük olsa da sağ kalabilmektedirler. Bu yüzden kesin çözüm sağlayan buharlama yöntemiyle pirelerin evinizdeki varlığına tamamen son verilir.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72