İyi bir ilaçlama firması seçmek bizim için çok kolay bir tercih olmayacaktır. İlaçlama insan sağlığı ile ilişkili bir yöntemdir. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda yaşam alanlarımızda çocuklarımız varsa evcil hayvanlarımızın, kendi sağlığımızın olumsuz yönde etkilenmesini istemeyeceğimiz için güvenilir ve inandığımız bir firma ile çalışmak bizim için zaruriyet oluşturur.

Böcek ve haşere ilaçlama çevremizde çok sıklıkla uygulanılır hale gelmiştir. Günümüz çevresel kirlilikleri, nüfus yoğunlukları zararlı canlıları yaşam alanlarımıza daha fazla çekmeye başlamıştır. Doğada besin ihtiyacını yeterince karşılayamamış ya da insan yaşam alanlarının daha cazip geldiği zamanlar böcekler şehirlere gelirler. Böcekler oldukça iyi koku alırlar. Çevremizdeki ulaşılır besinler, onları oldukça fazla cezp etmektedir bu sebeple çok sık çevremizde görülürler. Fiziksel yapılarının avantajı ile birlikte her türlü besin bulabilecekleri alanlara zorlanmadan girerler. Böceklere en fazla, mutfaklarda, tahılların içlerinde, ambalaj paketlerinin içinde, restoranlarda, kilerlerde rastlanır. Gerekli korunma ve önlem alınmaz ise böcekler besinlerin bozulmasına sebep olurlar ve böylelikle hem sağlığımıza ve hem cebimize zarar verirler.

Böceklerin Neden olduğu Olumsuzluklar

Neden Böcek İlaçlama Yaptırılmalıdır?Böceklerin zararları hafife alınacak cinsten değildir. Küçük yapıları her mekana kolaylıkla girebilmelerini sağlar. Sıcak nemli ortamlar, çöplükler, kanalizasyonlar, lağımlar vb. alanlarda insanlara görünmeyecekleri yerlerde gezerek mikropları üstlerine toplarlar. Bu mikroplar insanlara temas ettiğinde çok ciddi hastalıklara ve ölümcül rahatsızlıklara neden olabilmektedirler. Böcekler ve haşerelerden insanlara geçen rahatsızlıklar, hepatit, veba, verem, tifo, dizanteri, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma, humma, mantar hastalıkları vb. dir.

Böcekler, insanları fiziksel açıdan hasta etmenin yanında psikolojik açıdan da oldukça olumsuz etkilere neden olurlar. Günümüz insanlarında böcek fobisi önemli bir olumsuzluk oluşturur. Yaşam alanlarımızda denk geldiğimiz böcekler başta çocukları, kadınları ve herkesi fazlasıyla ürkütür.

Geçmiş zamanlarda böcekler, topluca tarlalara bahçelere saldırarak maddi büyük kayıplara neden olmuştur. Günümüzde böcek ilaçlama yöntemlerinin gelişmesi ile bu kayıp daha aza indirgenmiştir. Böcekler ve haşereler zaman zaman mahsüllere dadanarak, kayıplara neden olur. Tahıl ambarları vb. yerlere girerek maddi olumsuzlukları artırır. Evlerimizde besin maddelerimize ulaşarak kullanmadan atılmalarına sebep olur.

Böceklerin yarattığı olumsuzluklardan uzak olabilmek için ilaçlama hizmeti almalıyız. Firmamız böcek ilaçlama konusunda sizlere daima yardım ederek, yanınızda olmaktadır. Bizlere numaralarımızdan ulaşarak ihtiyacınıza uygun hizmete ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72