Lokanta ilaçlama servisi 7/24 hizmetinizde. Böceklerin en çok sevdiği yerler hiç kuşkusuz gıda ürünleri satan mekanlardır. Günlük yaşam içinde sıkça uğradığımız lokantaların hijyen açısından son derece temiz olması gerekmektedir. Hijyene önem vermeyen lokantaların depolarında istiflediği gıdalar nedeniyle ortaya çıkan böcekler nemli ve karanlık bölümleri kendilerine hedef olarak seçerler. Açık ve kapalı alanda tüketilen bu gıdalar sağlık açısından büyük riskler oluşturabilirler. Bu nedenle lokanta sahiplerinin düzenli olarak böcek ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir.

Lokanta ilaçlama

Lokanta ilaçlama

Lokanta ilaçlama servisi

Lokantalarda açıkta bırakılıp, uzun süre bekletilen ekmekler bir süre sonra küflenerek üzerinde bakteri üretirler. Bu bakteriler daha sonra hızla yayılarak tüm alanı tehdit altına alırlar. Bunun yanı sıra yine sıkça yapılan yanlışlardan biri de açıkta bırakılan et ürünleridir. Et ürünleri de uzun süre açıkta kaldığında ve bekletildiğinde kendi kendine bakteri ürettiği gibi kuytu köşede bulunan böceklerinde ilgisini çekerler.

Özellikle et oburluklarıyla bilinen hamam böcekleri lokantaların mutfaklarını kendilerine yaşam olanı olarak seçerler. Mutfakların lavabolarında, tezgah ve masa üzerindeki yiyeceklere kolaylıkla ulaşırlar. Lokantalarda sıkça rastlanan hamam böceklerinden piyasada bulunan ilaçlarla kurtulmak imkansızdır. Bu nedenle 7/24  ulaşabileceğiniz. Böcek ilaçlama yapan firmalara ulaşmanız gerekmektedir. Bu firmaların kanunen yasal olmaları çok önemlidir. Yasal olmayan firmaların kullandıkları ilaçlar güvenilir değildir. Mutlaka Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

Bu belgelerle tescili sağlanmamış firmalara kesinlikle güvenmeyiniz. Garantili ve  kesin sonuç veren firmaları tercih etmeniz sağlığınız açısından çok önemlidir. Çünkü lokantalarda her mevsim hamam böcekleri başta olmak üzere her çeşit böcek türüne rastlamak mümkündür. Önlem alınmadığı takdirde hem maddi, hem de manevi büyük zararlara uğramak zorunda kalırsınız.

İnsanın sağlıklı bir şekilde ömrünü sürdürebilmesi için yeme, içme ihtiyacını giderdiği bu tip alanlar belirli periyotlarda resmi olarak Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirdiği gıda mühendisleri tarafından kontrol edilmekte, uygun olmayan yerler mühürlenmektedir. Temiz olmayan, sağlıksız bir ortamda hiç kimse yemek yemek istemez. Bu sebepten dolayı düzenli olarak lokantaların ilaçlaması gerekmektedir.

Böcek ilaçlaması yaptırmak isteyen lokantalar dilerlerse kokulu ilaç veya kokusuz ilaçları tercih edebilirler. Lokantalar sürekli çalışan, işlek alanlar olduğu için daha çok hafta sonları bir gün süreyle kapalı tuttukları mekanlarının kokulu ilaçlanmasını tercih etmektedirler. Lokanta böcek ilaçlama için bizi hemen arayın!

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72