Pireler yapı gereği ufak, yassı vücutlu, koyu renkli, keskin ağzı, çengel şeklinde iğneleri olan ve oldukça hızlı hareket eden parazitlerdir. Kocaeli pire ilaçlama yapan firmalar aracılığıyla bu dertten kurtulabilirsiniz.

Pirelerin iğneleri delici olduğu için ulaştığı noktaya yapışarak anında ısırır ve kızarıklık oluşturur. İnsanlar bunu şiddetli bir kaşıntıyla hissederler ancak pireler çok iyi sıçradıkları için fark edilip yakalanmaları zordur. Pireler sıcak ve nemli havaları severler bu nedenle iklimi böyle olan şehirlerde daha çok ürerler. Yazları sıcak olan Kocaeli’nin parkları, bahçeleri, kırsal kesimdeki çiftlikleri, şehir içindeyse bodrumları, zemin katları, depoları tehlike altındadır. Her mevsim başlangıcında düzenli olarak şehir ilaçlaması yapıldığında küçük gibi görülen bu sorun ciddi bir tehlike oluşturmayacaktır.

Kocaeli pire ilaçlama

Kocaeli pire ilaçlama

Kocaeli pire ilaçlama

Pireler denince akla ilk gelen evcil hayvanlardır çünkü pirelerin en kolay ulaştıkları canlılardır. Bu yüzden ev sakinlerinin evlerini ilaçlamadan önce ilk yapması gereken evcil hayvanlarını temizlemek olacaktır. Kocaeli Pire İlaçlama gün içinde tüm ilçelere ulaşarak bu sorununuza çare olacaktır.

Pirelerden kurtulmanız için piyasada kimyasal ve bitkisel olarak satılan ilaçlar bulunmaktadır ancak bu kesin olarak çözüm olmayacaktır. Bu nedende yasal mevzuata uygun Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçları kullanan firmaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Pirelerin bulaştırdıkları hastalıklar arasında tifüs, cilt ve alerjik hastalıklar, dizanteri, veba, sarı humma ve lezyonlu hastalıklardır. Yaklaşık olarak 2-4 mm boyutunda olan pirelerin en önemli özelliği çekirgeler gibi zıplamalarıdır. Kanatsız ve kanla beslenen pirelerden kurtulmak kolay değildir. Bu anlamda profesyonel ekibe ve ekipmana sahip olan firmalardan destek alınmalıdır. Kış aylarını sevmeyen ve yazı daha çok seven pirelerin ortalama ömrü 20 ay bazende 1 yıldır. Kırmızı, kahverengi, siyah renklerde olup türüne göre değişkenlik gösterebilir. Toz pireleri saç kepeği, kıl ve deri döküntüleriyle beslenirler. Gözle görülmeyecek kadar küçük olan pireleri tesadüfen sıçradıklarında fark edebilirsiniz. İnsanda yarattığı ısırıklar genelde şerit halinde olup diş izi bırakan türdendir. Daha çok kollarda, ellerde ve dizlerde pire ısırıklarını görebilirsiniz ancak saç derisinde görmek mümkün olmayabilir. Pireler daha çok hijyen olmayan bölgelere saldırırlar. Sık sık yağlanan sebum problemi olan bir saç derisine sahipseniz pire gibi parazitlerin size bulaşması kaçınılmazdır.

 

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72