Kırkayak ilaçlama

Güvenli, Profesyonel, Garantili

Yaşam alanlarınızda meydana gelen fare problemlerinin kalıcı olarak ortadan kaldırıyoruz.

Nasıl Yapılır?

İletişime Geçin

Tüm haşere problemleriniz için firmamızdan randevu alabilirsiniz

Tüm Haşereler

30’dan fazla haşere türü için en güvenilir ilaçlama yöntemlerini uyguluyoruz.

İletişime Geçin

Hemen ilaçlama servisi çağırmak için bizi arayın ve randevunuzu oluşturun.

Açık ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih eden kırkayaklar, 2,5-4 cm boylarında, her iki tarafında da çift olacak şekilde 40 adet ayağa sahip canlılardır. Doğal afetler, yağmur yağması gibi durumlarda kapalı alanlara kaçmakta olan kırkayaklar, insanların yaşam alanlarına dahil olmakta ve yaymış oldukları bakterilerle insan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit etmektedir.

Bu nedenle bulundukları kapalı alanlardan kısa süre içerisinde temizlenmeleri gerekmektedir. Böcek ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları ilaçlama yöntemleri ve teknikleri ile kırkayak problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmakta ve yaşam alanlarınızı dezenfekte etmektedir. Güneş Böcek İlaçlama olarak bizler de İstanbul, Kocaeli ve İzmir genelinde kırkayak ilaçlama hizmetlerimizle 7/24 faaliyet göstermekteyiz.

Kırkayakların Özellikleri

 • Bitki köklerini ve yeşillik alanları yaşam alanı olarak tercih etmekte olan kırkayaklar, bu alanlarda büyük tahribatlara yol açabilmektedirler. Bitki ve otlarla beslendikleri için özellikle ekenek alanlarında verimsizliğe neden olabilirler.
 • Yumurtlama sistemi ile üremektedirler ve yumurtalarını toprak içerisinde saklamaktadırlar. Bu yumurtalar 1 yıl içerisinde olgunlaşmaktadır.
 • Şekil itibariyle birbirinden farklı olmalarına rağmen çıyanlarla çok karıştırılmaktadırlar. Fakat çıyanlar gibi zehirli değillerdir.
 • Yağmur gibi doğal afet durumlarında kapalı alanlarda kendini muhafaza etmek isteyen kırkayaklar, insanların yaşam alanlarını tercih ederek, bu alanlarda kısa süre içerisinde bir istila durumu oluşturmaktadır.
 • Etrafa yaymış oldukları bakterilerle insan sağlığını tehlikeye atabilmektedir. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından imha edilmeleri gerekmektedir.

Kırkayak ve Çıyan Arasındaki Farklar

 • Yapısal olarak birbirlerinden farklı olan kırkayak ve çıyanlar, genellikle birbirleriyle karıştırılmaktadırlar.
 • Kırkayaklar her boğumda çift olmak üzere toplamda 40 adet ayağa sahip olarak çıyanlardan belirgin bir şekilde ayrılmaktadırlar.
 • Çıyanlar bünyelerinde zehir barındıran ve avını genellikle bu zehir sayesinde etkisiz hale getirmektedir. Fakat kırkayakların böyle bir özelliği bulunmamaktadır.
 • Her ikisi de bitkilerin arasında ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih etmektedirler. Fakat kırkayakların bitkiler üzerinde oluşturduğu tehlikeyi çıyanlar oluşturmamaktadır.
 • Çıyanlar hareket anlamında kırkayaklardan çok daha hızlı ve seri hareket etmektedirler.
 • Avlanarak beslenmekte olan çıyanlar etçil canlılardır ve ısırma özellikleri bulunmaktadır. Fakat kırkayakların bu gibi özellikleri bulunmamaktadır.

Kırkayak İle Mücadele

Yağmur, sel gibi durumlarda barınma ihtiyaçlarını giderebilmek için insanların yaşam alanlarına yerleşmekte olan kırkayaklar, etrafa yaymış oldukları bakterilerle insan sağlığını ciddi anlamda tehlikeye atmaktadır. Bu gibi problemlerin meydana gelmemesi için kırkayakların yaşam alanlarınızdan temizlenmesi gerekmektedir.
Genellikle geceleri aktif olan kırkayaklar kişisel müdahalelerle gerçekleştirilen basit ilaçlama yöntemleri ile imha edilememektedir. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama firmalarının geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemlerinden destek almak çok daha doğru bir karar olacaktır. Kırkayak ilaçlamalarında Güneş Böcek İlaçlama firması olarak genellikle sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemlerini tercih etmekteyiz. Sıvı ilaçlar geniş ya da dar alanlarda genel kontrolü sağlamamız açısından oldukça etkilidir. Buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanarak ilacın etkisinin her alana nüfuz etmesi sağlanmaktadır. Jel ilaçlar ise genellikle böceklerin geçiş alanlarına uygulanmakta ve bu şekilde ilaçla temas etmeleri sağlanmaktadır.

Haşere ilaçlama konusunda en etkili yöntemleri sunuyoruz.

Güneş İlaçlama bünyesinde yaptıracak olduğunuz kırkayak ilaçlama uygulamaları hem oldukça etkili ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sunmuş olduğu profesyonel kırkayak  ilaçlama hizmetleri karşılığında ekonomik fiyatlar talep etmekte olan firmamız, hizmet verdiği tüm il ve ilçelerde aynı fiyat politikasını uygulamaktadır.  

Kırkayak İlaçlama

Güvenilir Kırkayak İlaçlama Hizmeti

Kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştıran güvenilir ve etkili ilaçlama yöntemlerimiz, kırkayak problemlerini ortadan kaldırdığı gibi geride bırakmış oldukları kirli havanın temizlenmesine de yardımcı olmaktadır. Kullandığımız ilaçlar, insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkilememekte ve tehlike arz etmemektedir. Güneş Böcek İlaçlama firması olarak sağlamış olduğumuz güvenilir kırkayak ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Kırkayak İlaçlama Fiyatları

Kırkayak ilaçlama fiyatları, ilaçlama işleminin uygulanmış olduğu alanların genişliği, kullanılan ilaç miktarı ve tekrarlanan işlem sayısı göz önünde bulundurularak, firmamız tarafından belirlenmektedir. Güneş Böcek İlaçlama firmamızın güvenilir ve ekonomik kırkayak ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak için müşteri temsilciliğimizle iletişim kurabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Son yayımladığımız içeriklere göz atın

Dikkatinizi çektik mi? Daha çok içerik görün

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72