Yaşam alanlarımız, şehir yaşamlarımız kalabalık nüfus içeren yerler olarak gözler önüne serilmektedir. Kalabalık nüfus, şehirlerin alt yapı sorunlarını doğurmakta kanalizasyon, büyük çöplükler gibi pis alanlar fazlalaşmaktadır. Bu olumsuz nedenler göz önüne alındığında, doğada bulunan canlılar şehir yaşamına akın ederler. İnsan yaşam alanlarına besin bulabilme umudu ile gelen canlılar bize çok ciddi sıkıntılar oluşturur. Ülkemizde en sık rastlanan böceklerden olan kakalak böcekleri de bize oldukça fazla sorun teşkil etmektedirler. Kakalaktan kurtulmanın yolları sanıldiğı gibi çok kolay değildir. Öncelikle kakalak böcekleri çok dayanıklı canlılardır. Küçük yapıları ile her türlü alana girmektedirler. Kanatları vardır fakat uçamazlar. Sert kabuksu yapıları onları dış tehlikelerden korur. Kakalaklar gıda, su ve sıcak ortam bulunan her yerde yaşayabilmektedirler. Genellikle fırın, restoran, unlu gıda mamüllerinin içinde, ev ve iş yerlerinde sıklıkla görülür. Bakterilerin çoğalmasına sebep olduklarından gıdaların bozulmasına ve besin zehirlenmelerine yol açarlar. Kakalak hamam böceğinin bir türüdür. Bu tür içinde en hızlı üreyen canlı olma özelliğine sahiptir. Ev ortamlarında genellikle mutfak ve banyoda barınır. Günün yirmi saatini uyuyarak geçirir. Geceleri ortalığa çıkarlar. Tüm evi rahatlıkla dolaşabilirler. Herkesin uykuda olduğu saatler ortaya çıktıklarından kolayca rastlanamaz ve çoğalırlar. Evlerde bu böceklerden birine rast geldiğimizde anlaşılmalıdır ki o böceğin yuvası oradadır ve daha birçok böcekle karşı karşıya kalabiliriz. Kakalaklar evlerimize yaşam alanlarımıza, kırık dökük, çatlak ve deliklerden girerler. Bu sebeple onlara mahal vermemek için evlerde bulunan tamir gerektiren alanları onarmalıyız. Kakalaktan kurtulmanın yolları araştırıldığında akla birçok yöntem gelebilir. Genellikle evlerde kendi başımıza alacağımız önlemler bir işe yaramaz. Böceklerin yaşamlarımıza girişlerinin en önemli sebebi çevremizi temiz tutmamaktır. Yere düşen kırıntılar, üstü açık yiyecekler, evde biriken çöpler kakalaklar açısından ortamlarımızı istila alanı olarak şekillendirir. İştahlarını kabartır. Böcekleri tek tek öldürmeye çalışmak onları kısa bir zaman korkutup saklanmalarına daha sonra fazlasıyla çoğalmış halde karşımıza çıkmalarına sebep olur.

Çevremizden bulunan birçok haşereden ve kakalaktan kurtulmanın yolları arasında kolaylıkla bu sorunun çözümünü sağlayacak yöntem böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Bulunduğunuz il ve ilçe ilaçlama firmalarına başvurarak bu sorundan temelli bir şekilde kurtuluruz.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72