Tahta kuruları, yassı ve küçük yapısıyla, büyük problemlere yol açabilen bir böcek türüdür. Kan emici grubunda yer almaktadır. Kan emici özellikleri nedeniyle canlılar arasında kan yoluyla çeşitli hastalıkların bulaşmasına olanak sağlamaktadır. Bu da insan sağlığı açısından büyük risk taşımaktadır. Bu sebeple geliştirilmiş olan tahta kurusu ilaçlama firmaları, insan sağlığı ve yaşamı için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. İzmit Tahta Kurusu İlaçlama, İzmit halkının tahta kurusu problemlerine karşı geliştirilmiş, profesyonel ekipleriyle hızlı ve etkili çözümler üreten bir ilaçlama firmasıdır.

TAHTA KURULARI HAKKINDA

Tahta kuruları kan emerek beslenen, kan emme sırasında insanların vücutlarına salgıladıkları salgılarla insanlarda şiddetli kaşıntı ve yama hissi uyandıran, hem psikolojik hem de sağlıksal olarak zarar veren bir böcek türüdür. Kan yoluyla besleniyor olması, onu tehlikeli canlılar sınıfına dahil etmiştir. Çünkü kan emdiği canlılar arasında çeşitli mikroplar ve kan yoluyla bulaşabilecek hastalıkları taşıma riski oldukça fazladır. Ebat olarak ufak yapılıdır ve yassı bir şekle sahiptir. Gözle görülmesi bazen mümkün olmayabilir. Bu yüzden evlerimizde, iş yerlerimizde kendine mesken bellediği mekanları tespit etmekte zorlanabiliriz. Tahta kuruları bir gecede 200 civarı yumurta bırakan, hızlı bir üreme yapısına sahiplerdir. Bu yumurtalarını genellikle ulaşılması güç olan kıyılara, oyuklara bırakmaktadır. Ayrıca bu yumurtaların belli bir olgunlaşma süresi bulunmaktadır. Bu sebeple tahta kurusu imhaları belirli bir süreç içerisinde, belirli periyotlarla gerçekleşmektedir.

Tahta kuruları ısırdıkları bölgede şiddetli bir kaşıntı hissi bırakmaktadır. Bu kaşıntılar sonucunda ciltte tahriş meydana gelebilmektedir. Ayrıca kaşınılan bölgede acı hissi de oluşmaktadır. Bu sebeple tahta kurusu mağduriyet insan psikolojini derinden etkileyen sancılı bir süreçtir. Tahta kurularının tespit edildikleri bölgede mutlaka bir ilaçlama firmasının müdahalesine ihtiyaç vardır.

TAHTA KURUSU İMHA YÖNTEMLERİ

Tahta kuruları kendilerine özel tasarlanmış ilaçlarla imha edilmektedir. Bu ilaçların uygulamasında çeşitlilik görülebilir. Kokulu ilaçlama yöntemi tahta kurusu imhalarında en sık kullanılan yöntemlerdendir. Genellikle püskürtme tekniğiyle uygulanmaktadır. Bu yöntem hızlı ve etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu yöntemin dışında bir diğer uygulama ise jel ilaç uygulamasıdır. Jel ilaçlar böcek ve haşereler tarafından besin kaynağı olarak algılamakta ve ilaçla temas halinde bulunmaktadır. Jel ilaçlar, tahta kurularının yoğun olduğu bölgelere sürülerek, birebir etki oluşturulmakta ve kısa sürede tahta kurusu problemi ortadan kaldırılmaktadır. Fakat tahta kurusu yumurtalarının olgunlaşma süreci sebebiyle, ilaçlama işlemleri on gün aralıklarla bir kaç sefer tekrarlanmalıdır. Bu şekilde tahta kurusu problemi köklü bir şekilde ortadan kalkabilir.

Türkiye’nin her bölgesinde ilaçlama firmaları, vatandaşın böcek ve haşere problemlerine karşı geliştirmiş oldukları yöntemlerle etkili ve hızlı çözümler üretmektedir. Tahta kurusu da sıkça yaşanılan problemlerden birisidir. İzmit Tahta Kurusu İlaçlama, İzmit halkının tahta kurusu problemleriyle yakından ilgilenmekte ve onlara etkili ve hızlı çözümlerle günün her saati hizmet vermek için özen göstermektedir.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72