Pireler en fazla 3 mm boyunda olup çok iyi zıplama özelliği olan eklembacaklılar sınıfından olan canlılardır. Arka bacakları ön bacaklarından daha uzun olduğundan yaklaşık 1-1,5 metre yüksekliğe kadar sıçrayabilmektedirler. Kan emerek yaşayan canlılardır. İnsanlarda ve hayvanlarda asalak olarak yaşarlar. Ancak kan emdikten sonra üreyebilirler. Altı ayaklı canlılardır. İnsanlar pirenin varlığını genel olarak ısırıkları ve pirenin dışkılarıyla tanırlar. Pirelerle birebir baş edebilmek çok zordur. Çünkü çok hızlı ürerler (günde yaklaşık olarak 15-20 adet yumurta bırakırlar), küçüktürler ve zıplayarak hareket ederler. Kanatları yoktur ancak vücutlarının küçüklüğüne oranla çok yükseklere kadar sıçrayabilme yeteneği gösterirler. Vücut biçimleri dikey doğrultuda yassıdır. Ortalama 2 ile 2, 5 yıl arası yaşayabilirler.
Pireler kan emerek beslenmeleri sonucu insanlara pek çok bulaşıcı ve de öldürücü hastalıklar bulaştırabilmektedirler. Bunlar tifüs, humma, dizanteri ve vebadır. Orta çağ Avrupa nüfusunun yarıdan fazlasının veba yüzünden hayatını kaybettiğini biliyoruz. Fark edildikleri an en kısa zamanda ilaçlama yapılması gerekmektedir. Pirelerin varlıkları, ısırıkları ile nevresim yüzeylerinde bıraktıkları minik lekeler vesilesiyle anlaşılır. Bu lekeler minik minik pas izleri gibi görünürler.

İzmir pire ilaçlama servislerimiz her haşere, böcek ve fare gibi zararlı organizmaların insan yaşam alanlarından arındırılması işlemlerinde farklı ilaçlar ve yöntemler kullanır. Bu farklılıkların nedeni her canlının yaşadığı bölgenin ve kendi aralarında da türlerinin farklı olmasıdır. Pire ilaçlama İzmir ilimizde ilaçlama servislerimiz, uygulamanın kalıcılığı açısından sıvı kimyasal ilacı sisleme yöntemi ile uygular. Sisleme yöntemi pire gibi küçük ve nerelerde olabileceği tespitinin zor yapılabildiği zararlı haşereler için uygulanan bir yöntemdir. Sıvı, zerrecikler haline getirilerek her küçük boşluk ve kıvrıma iyi nüfus etmesi sağlanır. Bu şekilde yapılan uygulamalar oldukça etkili olmaktadır.

İzmir pire ilaçlama fiyatları konusunda aynı sektörde faaliyet gösteren diğer firmalara göre çok daha uygun fiyatlar ile hizmet veren firmamız, alanında en iyisi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

İzmir pire ilaçlama servislerimiz 7/24 tüm İzmir ilçe ve semtlerinde kalıcı ve %100 garantili ilaçlamalar yapmaktadır. Her türlü böcek, haşere ve fare türlerinin ilaçlanması için zararlı canlının özelliklerine has uygulamalar gerçekleştirir.

İzmir ilaçlama Sağlık Bakanlığı yetkilisi bir ilaçlama firması olup, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) garantili kimyasal ilaçları ile ilaçlamalar yapmaktadır.

7/24 çağrı merkezlerimizi arayarak tüm ilaçlamalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72