İzmir tarihi, felsefe ve görsel yapısıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmış turistik şehirlerimizden biridir. Özellikle yaz aylarıyla birlikte bölgede böceklerin çoğalması bir çok böcek ilaçlama firmalarını aranır hale getirmiştir. İzmir hamam böceği ilaçlama firması 7/24 hizmet vermektedir.

Genel olarak sıcak olan şehirde parklarda, ormanlarda, şirketlerin ve evlerin mutfaklarında, hamamlarda hijyene uyulmadığı takdirde hamam böceklerinin oluşması kaçınılmazdır. Hamam böcekleri yapı gereği çekingen böceklerdir ancak kendilerini belli ettiklerinde hemen hızlıca koşmaya başlarlar. Siyah, kırmızı ve kahverengi çeşitleri bulunmaktadır. Gerek evlerde gerekse iş yerlerinde kuytu köşelere sığınırlar. Kışın ve de gündüzleri uyuyan hamam böcekleri nemli, sıcak havalarda geceleri ortaya çıkarlar. Mutfakta ve banyoda zaman geçirmeye bayılırlar hele ki mutfağınızda üzeri açık bırakılmış ya da unutulmuş yiyecekleriniz fazla keyiflerine diyecek yoktur. Hamam böcekleri larvalarını özellikle lavabonun dibine bırakırlar. Lavabo temizlenmediği zamanlarda bu larvalar hastalıklara sebebiyet veren virüsleri insanların temasa geçmesiyle bulaştırırlar.

İzmir Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceklerinin çoğalmalarının önüne geçmek için 7/24 ilaçlama hizmeti sunan İzmir Hamam Böceği İlaçlama sizlere titizlilikle yardımcı olacaktır.

Hamam böceklerinden kendi yöntemlerinizle, marketlerden, eczanelerden aldığınız kimyevi ilaçlarla kurtulmanız imkansızdır. Bir kaç gün etkili olsa da daha sonraları tekrar ortaya çıkacaklardır. Bu konuda kesin sonuca ulaşmak istiyorsanız profesyonel destek almanız iyi olacaktır.

En çok merak edilen sorulardan biri de “Hamam böcekleri hastalık bulaştırır mı?” sorusudur. Sıkça yaşanan gıda zehirlenmelerinin sebebi gıdanın tarihinin geçmesi, bozulmasının yanı sıra hamam böceklerinin üzerinde bıraktıkları virüslerdir. Hamam böcekleri açıkta satılan ve açık olarak unutulmuş gıdalar üzerine çok hızlı bir şekilde ulaşıp yine hızlı bir şekilde koşarak kaçarlar. Farkına varmadan bu gıdaları tükettiğinizde hastalıklara yakalanmanız elbette kaçınılmaz olacaktır. Sıkça yaydığı hastalıklar, verem, veba, tifüs, astım, gıda zehirlenmesi, alerjik hastalıklar, çeşitli cilt hastalıkları bunlara örnektir. Hamam böceklerinin varlığı insanları hem biyolojik hem de psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir.

Özellikle yaz aylarında gittikçe kalabalıklaşan İzmir’de halkın yaşam şartlarının daha kaliteli olabilmesi için şehrin mevsim geçişlerinde düzenli olarak ilaçlanması gerekir. Hijyen kurallarına uymadığınız ve dikkatli olmadığınız takdirde hamam böceklerinin olduğu her alan sizlerin zamanınızı, yaşadığınız güzel anları her an kabusa dönüştürebilir.

 

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72