Türkiye’nin incisi Ege özellikle sonbahar ve kış aylarında meydana gelen sel afetlerinden dolayı hem maddi hem de manevi büyük zararlar gören illerdendir. Alt yapı sorununun olduğu ilçe ve mahallelerde kanalizasyonlardan çıkan yüzlerce lağım faresinin de ortaya çıkması ve çevreye zarar vererek çok büyük tehlikelere yol açması İzmir fare ilaçlama firmalarının aranmasına neden olmuştur. Şehirde bir çok böcek ilaçlaması yapıldığı gibi özel timlerden oluşan fare ilaçlama ekipleri de bulunmaktadır.

İzmir fare ilaçlama

İzmir fare ilaçlama

Fareler tarlalardaki ekinlere, fidanlara, besinlere, evlerdeki eşyalara ve insanlara zarar verdikleri gibi çok tehlikeli hastalıklara neden olurlar. Bunların başında kara ölümde denilen hıyarcıklı vebadır. Ortaçağda milyonlarca ölüme neden olan veba günümüzde çaresi olan bir hastalık olarak görülse de erken önlem alınmadığında ölümlere neden olabilmektedir. Vebanın belirtileri, sırat ve baş ağrısı, titreme, kas ağrıları, deri lekeleri, burun kanaması ve dalgınlıktır.

Diğer oluşan virüste farelerin pisliğinden ve salyasının solunmasıyla ortaya çıkan hantavirüstür. Belirtileri, şiddetli ateş, kas ağrıları, böbrek yetmezliği, şok ve yüksek tansiyondur. Fare idrarı ve pisliğinden yayılan diğer bir virüste leptospirozdur. Belirtileri, ateş, kas ağrıları, akciğerlerde kanama menenjit, böbrek yetmezliğidir.

Ölümcül hastalıklara neden olan fareleri isterseniz kısaca yakından tanıyalım. Fareler, sıçangillerden olup, kemirgen, türüne göre büyük ve küçük, sivri çeneli, uzun kuyruklu, siyah, küçük, yuvarlak gözleri olan memeli hayvanlardandır. Bilimdeki adı Mus’tur. Fareler küçük ve sevimli görünseler de özellikle kadınların tiksindiği ve  korktuğu hayvan türlerindendir. Günümüzde evcil hayvanların arasında farelerde yerini almıştır özellikle beyaz fareler bu anlamda çok ilgi görmektedir. Bu nedenle fare besleyen evlerde hijyene daha çok önem verilmesi gerekmektedir.

Fareler sahip oldukları duyuları ve beyinleri nedeniyle insanlara benzemektedir. Fareler kemirgen oldukları için özellikle yumuşak doku bölgelerine kemirirler. Özellikle geceleri uyurken saldırırlar. Farelerden kurtulmak için profesyonel ve uzman personele sahip ilaçlama firmalarına ulaşmanız yeterli olmaktadır. İlaçlar kokulu ve kokusuz olarak tercihe göre kullanılmaktadır. Şayet farelerden temizlenmek istenen mekan terk edilebilecek bir mekansa kokulu ilaç kullanılması önerilmektedir fakat terk edilmeyen bir alan ise kokusuz ilaç kullanılır.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72