Her yıl, dört mevsim boyunca yerli ve yabancı turisti bünyesinde barındıran dünyanın en büyük ve en güzel üçüncü şehirlerinden biri olan İstanbul’da yaz aylarının gelmesiyle birlikte başta hamam böcekleri olmak üzere bir çok böceğin istilasına maruz kalabilmektedir. İstanbul Hamam Böceği İlaçlama günün her saati tüm ilçelere ulaşarak sizleri bu sorundan kurtarabiliyor.

Önlem alınmadığı takdirde insanlara büyük sıkıntılar veren hamam böceklerini kısaca tanıyalım. Hamam böcekleri Blattodea grubuna ait böceklerdir. Halk dilinde Kara Fatma olarak da bilinen hamam böceklerinin altı familyadan yaklaşık olarak 4500 türü bulunmaktadır. Bu tür böcekleri yok etmenin yolu böcek ilaçlaması yapan firmalardan geçmektedir. Kişisel yöntemlerle böcekleri ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Çünkü hamam böcekleri yavrularını halı, kilim, örtü, sıva çatlakları, parke altlarına yani aklımıza gelmeyecek kuytu köşelere bırakırlar ve kısa sürede çoğalırlar. Bu nedenle İstanbul Hamam Böceği İlaçlama sizi derdinize çare olmaya hazır günün 7/24 saati rahatlıkla ulaşabileceğiniz çağrı merkezi ağına sahiptir. Amatör firmalara itibar etmeyip, profesyonel, uzman ekibe sahip olan, Sağlık Bakanlığı’nın mevzuatına uygun ilaçlar kullanan firmaları tercih etmelisiniz.

İstanbul hamam böceği ilaçlama

İstanbul hamam böceği ilaçlama

İstanbul hamam böceği ilaçlama

Hamam böceklerinin daha çok evlerde görülürler. Hijyene önem vermeyen pis evleri yaşam alanı olarak seçerler. Özellikle mutfakta açıkta bıraktığınız yiyecekleri siz derin uykudayken yerler. Sabah uyandığınızda açıkta bıraktığınız yiyecekleri yediğinizde hamam böceklerinin bıraktığı virüsü de vücudunuza göndermiş olursunuz. Belirtisi bir kaç gün sonra gıda zehirlenmesi ya da ishal olarak ortaya çıkacaktır.

Hamam böcekleri marketlerden kişisel olarak alınan ilaçlarla yok olmazlar bu nedenle profesyonel uzmanlık gerektiren firmalara başvurmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Hamam böcekleri dikkate alınmadığı takdirde çok ciddi hastalıklara neden olurlar bunlardan bazıları, kanser, hepatit, verem, astımdır. Hamam böceği kışın dinlenen yazın ise hareket eden bir böcektir. Kişi hamam böceğini fark ettiği anda insan hareketlerini algılayarak hemen koşmaya başlarlar bu nedenle çok kurnaz böceklerdir.

Kusmuk ve dışkıları etrafa yaydığı içinde çok kolay hastalık bulaştırırlar. Solunum yolunu olumsuz yönde etkiler, salyasını mutfak lavabosuna bırakır çünkü nemli yerleri severler bu yüzden evin daha çok mutfak ve banyosunda bulunurlar. Geceleri ortaya çıkarlar gündüzleri genelde uyurlar.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72