insanda pire belirtileriPireler ufak yapılı haşereler olduklarından dolayı çoğu zaman gözle görülmezler. Ufak olmalarının aksine oldukça tehlikelidirler. Çünkü kan emerek beslenirler. Sağlıksız canlı üzerlerinden aldıkları mikroları bir diğerine bu şekilde kolayca bulaştırabildiklerinden ciddi sağlık sorunlarına yol açarlar. Fark edildikleri anda pire ilaçlama uygulatılması şarttır.

Pireler kedi, köpek, güvercin gibi hayvanlar üzerlerinde bulundukları gibi insanlarda da görülmektedirler. İnsan piresi, görüldükleri anlarda bile sıçrayabildikleri için kolaylıkla gözden kaybolabilecek özelliğe sahiptirler. Bu nedenle pire belirtileri ile fark edilirler. Belirtileri ile karşılaşıldıkları anda pire ilaçlama uygulatılmalıdır. Pire ısırığı en önemli pire belirtilerindendir. İnsanlarda kan emerek beslenme ihtiyaçlarını karşıladıkları için ısırdıkları yerlerde kaşıntı ve ciddi bir acı hissi uyandırırlar. Kaşınan yer bir süre sonra kızarır, kabarır. Hassas ciltlerde pire ısırığı ardından kalıcı yaralar ya da cilt hastalıkları görülebilir. İnsanda pire belirtileri görüldüğü anda en yakın sağlık ocağına başvurulmalı ve gereken tedaviler yaptırılmalıdır. Bu tedavilere eşzamanlı olarak ise, bulunulan alanlara pire ilaçlama yaptırılmalıdır.

Yumurtlama ile çok hızlı üreyen pire haşeresi sayılarının artmasına izin verilmeden yok edilmelidirler. Aksi halde her köşeye sıçrayarak, tüm alanları istila edebilirler. Pirelerden kurtulmak için pire ilaçlama hizmeti alınması gerekir. Pire ilaçlama firmaları sizlere bu hizmeti sunan kuruluşlardır. Profesyonel firmalardan pire belirtileri ile karşılaşıldığı durumlarda geç kalınmadan yardım istenmelidir.

Yanlış uygulamalar insan sağlığına tehdit oluşturabileceğinden, en kesin sonuçlar verebilecek ve bilinçli uygulamalar gerçekleştirebilecek pire ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Güneş ilaçlama olarak sizlere bu konunun hassasiyetinin farkında olarak, pirelerden kurtulmak ve diğer tüm haşere ilaçlamaları için 7/24 hizmet vermekteyiz.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72