bocek-ilaclama-teknikleri

Böcek ilaçlama özellikle yaz aylarında çok fazla görülen böcek ve haşerelere karşı uygulanan yöntemdir. Alan ve haşere türüne göre değişiklik gösteren böcekten kurtulmak için uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri, böcek ilaçlama fiyatları bakımından da değişiklik gösterir. Kişilere maddi zararlar veren böcekler, pis yerlerde yaşamaları sebepleriyle de çeşitli mikroplar barındırırlar. Bu mikropların kişilere bulaşması sağlık problemlerine sebep olur.

Böcek ile mücadele durumlarında yapılacak olan böcek ilaçlama teknikleri vardır. Bazen püskürtme yöntemleri uygulanan böcek ilaçlama bazense jel ilaçlamayla uygulanabilir. Aksi takdirde yanlış ilaç kullanılması canlıların sağlıklarında sorun yaşamalarına neden olur. Böyle sakıncalı durumlarla karşılaşmamak için ekonomik böcek ilaçlama fiyatları kullanan ayrıca eğitimli uzman kadroya sahip böcek ilaçlama firmaları ile çalışmak en doğrusudur.

Tamamen ortadan kalkmayan böcek problemleri bir süre sonra yenilenir. Bu en çok alınan şikayetlerdendir. Bazı böcek türleri yok edilse de yumurtaları bir süre sonra larvadan çıkar ve yeniden aynı sorunla karşılaşılır. Dönem dönem böcek ilaçlama tekrarlanmalı, güvenilir böcek ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır.

ilaclama teknikleriDünyamız üzerinde milyonlarca böcek türü yaşamaktadır bunlardan bazıları da evlerimizde karşılaşmaktayız. Böceklerin olması tabi ki doğanın dengesini sağlamaktadır ancak evimizde olması doğanın gereği olmadığı aşikârdır. En çok karşılaştığımız böcek ya da haşere türleri pire, bit, tahtakurusu, hamam böceği, kara böcek, kalorifer böceği, kertenkele, çiyan, kırkayak, tahta kurdu, akrep, fare haşereleridir. Haşere sorunu yaşanan alanlarda haşere ile mücadele kapsamında haşerelerden kurtulmak için tek mümkün yol haşere ilaçlamadır.

Haşere ilaçlama yetkin kişiler tarafından doğru şekilde yapılmalıdır. Bilinçsiz yapılması hem sonuçsuz kalır hem de bireyin kendine zarar vermesine neden olur. Haşere zararları vakit kaybettikçe artmaktadır bu bağlamada geç kalınmayıp haşere ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçilmesi gereklidir. Belirlenecek haşere ilaçlama firmaları uzman kadro sahibi, güvenilir olması gereklidir. Ayrıca kullandığı haşere ilaçlarının tarımsal değil insan sağlığına zararsız yani biyosidal olması gereklidir. Haşere ilaçlama firmaları haşere ile mücadele de en çok sıvı ilaç kullanmaktadır. Kokulu sıvı ilaç ve koksuz sıvı ilaç olmak üzere uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama teknikleri ulv yöntemi denilen buhar makinesi ile ve püskürtme yöntemi dediğimiz pompa ile uygulanmaktadır.

Haşerelerden kurtulmak için haşere ile mücadele kapsamında yapılan sıvı ilaçlar alana göre ve haşerenin cinsine göre değişmektedir. Sıvı ilaçlama dışında haşerelerden kurtulmak için jel ilaçlama yapılır enjeksiyon yardımı ile haşerelerin geçiş yollarına sürülür. Jel ilaçlama hamam böceği ve kalorifer böceği için yapılır. Ayrıca fare sorunu yaşanan alanlarda tablet uygulaması yapılır. Tablet zehirlidir haşere ilaçlama şirketleri tarafında uygun yerlere yerleştirilir. Fare yedikten sonra 15 dk içinde ölümü gerçekleşir ya da su ihtiyacından kanalizasyona yönelir su içer içmez ölür.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72