İlaçlama sonrası haşere ve fareler etkisiz hale gelir mi? Sorusunu internetteki arama motorlarına yazan kullanıcılar sıkça haşere ilaçlama işlemleri hakkında bilgi almayı amaçlamaktadır. Ancak internette değil haşere ilaçlama konusuna ilişkin hayati önem taşıyacak konuları, öğrencilerin ev ödevleri için bile yetersiz bilgiler bulunmaktadır. İnternet doğru kullanıldığında elbette çok yararlı bilgilere ulaşılabilir. Haşere ve farelerin ilaçlanması konusunda detaylı bilgi verdiğimiz yazımızda her iki konuyu da ayrı ayrı tartışmak gerektiğini düşünüyoruz.

Haşere İlaçlamanın Haşerelere Etkisi

Haşere ilaçlamanın haşerelere etkisi şüphesiz tartışılması gereken bir konudur. Haşere ilaçlama yapılacağı zaman bireysel bir müdahaleden bahsetmiyoruz. Burada asıl önemli husus haşere ilaçlama operasyonunu tamamen profesyonel bir ekibin yapması. Zira kişisel olarak çoğu zaman kulaktan doğma bilgilerle yapılan müdahaleler, haşerelere karşı en ufak bir etki göstermemekle birlikte sonrasında yapılacak olan profesyonel haşere ilaçlama işlemini de olumsuz etkileyecektir. Çünkü bir önceki müdahalede bilinçsiz yapılan haşere ilaçlama sonucu haşereler, ilaca karşı direnç, bağışıklık kazanacak ve etkilenmeyeceklerdir. Fare ilaçlama işleminden farklı olarak kokulu, kokusuz, sıvı ve jel ilaçlarla yapılan profesyonel haşere ilaçlama işlemi normal şartlar altında kesinlikle etki gösterecektir.

Fare İlaçlamanın Farelere Etkisi

Fare İlaçlamanın Farelere Etkisi incelendiğinde fare ilaçlama işleminin tam anlamıyla bir operasyon olduğu ve diğer bildiğimiz tüm haşere ilaçlama uygulamalarından farklı olduğunu görüyoruz. Çünkü fare ilaçlama işlemi herhangi bir ilacın bir cihaz yardımıyla ortama sıkılması sonucu yapılamaz. Buradan çıkaracağımız en net anlam şudur. Fareleri ilaçlayarak yok edemezsiniz. Fareleri ancak öldürerek yok edebilirsiniz. Bu yüzden fare ilaçlama için haşere ilaçlama şirketlerinin geliştirdiği fare istasyonları uygulamasıyla onlarla mücadele edebilirsiniz. Fare istasyonları açık bir alanda kurularak evinizde, ofisinizde ya da fabrikanızda bulunan farelerin dışarı çıkması sağlanır. Fare istasyonlarının içerisinde zehirli bir yem bulunmaktadır. Bu yemi yiyen fare su içme ihtiyacı duymakta ve hızlı bir şekilde su bulacağı bir yere gitmekledir. Suyu içtiği an birkaç dakika içinde ölecektir. Fare ilaçlama işleminde bu işlem daha da hızlandırmak isteniyorsa fare istasyonlarının hemen yanında su bırakılabilir.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72