ilaclama

 

Haşere, böcek ve kemirgenlerin verebileceği zararlara karşı korunmak adına profesyonel firmalar tarafından mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama uygulamalarının çeşitli yöntemleri vardır. İlaçlamalar doğru ve bilinçli bir şekilde uygulandığı takdirde olumlu sonuç vermektedir. İlaçlamaların bçcek ve haşere türlerine göre değişkenlik göstereceği unutulmamalıdır. Başlıca ilaçlama yöntemleri kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama yöntemleridir.

Kokusuz ilaçlamalar mekanın boşaltılamayacağı büyük ve kapalı alanlarda sıklıkla uygulanmaktadır. Bu ilaçlama adı üzerinde kokusuzdur ve insanlara sağlık açısından zarar vermemektedir.

İlaçlama yapıldığında insanların alanı boşaltmasına gerek yoktur. Bu ilaçlamadan önce veya sonra herhangi bir önlem alınmaz. Yalnızca açıkta kalan gıdaların üstleri kapatılır. Kokusuz ilaçlama sonrasında ilaçlama yapılan alanın temizlenmesine gerek yoktur. Bu nedenle, bu ilaçlama yöntemi böcek ile mücadele durumunda tercih edilenler arasındadır. Jel ilaçlama, püskürtme yoluyla yapılmaz ve kokusuz ilaçlama gibi daha çok kapalı alanlarda, sayıları fazla böcekler için uygulanır. Jel ilacı yiyen böcekler ölür ve ölen böceği de bir başka böcek yer. Döngü böyle devam ederken sayıları da gittikçe azalır. Kişiler açısından hiçbir zararı bulunmaz. Bu nedenle de böceklerden kurtulmak için uygulanan bu ilaçlama öncesinde veya sonrasında herhangi bir tedbire gerek yoktur.

Kokulu ilaçlama, haşerelerden kurtulmak için uygulanan, diğer ilaçlama yöntemlerine göre daha tehlikeli olan bir yöntemdir. Kokulu olması ve ilaçların daha etkili olması nedeniyle yanlış kullanılması ve tedbir alınmaması durumunda kişi sağlığına zarar verir. Açık alanlarda da kapalı alanlarda da uygulanan bu yöntem jel ve kokusuz ilaçlama tarafından sonuç alınamayan daha zor böcek, haşere ve kemirgen türleri için uygulanır. İlaçlama yapıldığı sırada ortamda canlı bulunmamalı ve gıdalar kesinlikle saklanmalıdır. Sonrasında da ilacın etkisini göstermesi için ortamın bir süre kapalı tutulması, ardından iyice havalandırılması gerekir.

İlaçlama ile ilgili bilgiler verdik. Sonuç olarak tüm ilaçlama yöntemleri, eğitimli uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72