Haşere ve farelere karşı uygulanan ilaçlama yöntemleri nelerdir?

  • Haşerelere Karşı Bitkisel Çözüm!
  • Doğal Yollarla Böceklerden Kurtulun!
  • Böceklerden Kurtulmanın Bitkisel Yolları!
  • Böcekler kâbusunuz olmasın!
  • Haşere ilaçlamanın bitkisel yolları!

Şeklinde çok sayıda başlıkla yazı paylaşan internet sitesi bulunmaktadır. Ancak bu sitelerde yer alan bu haberler ve içeriklerinde bahsettikleri birtakım bitkiler, hiçbir şekilde haşere ilaçlama uygulamalarında işe yaramamaktadır. Tüm bu yazılar ve haberler internet sitelerinin tamamen tık almak uğruna yaptıkları kandırmacalardan başka bir şey değildir. Haşere ilaçlama gibi içinde biyolojiyi, kimyayı, tıbbı ilgilendiren konuların geçtiği bu denli önemli bir bileşimin yalnızca bitkiler aracılığıyla böcekleri yok etmesi mümkün değildir. Konuyu derinlemesine inceleyecek olursak önce haşere ilaçlama konusuna ilişkin detaylı bilgi verdiğimiz yazımızı ve fare ilaçlama için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Haşere İlaçlamada Kullanılan Yöntemler

Haşere İlaçlamada Kullanılan Yöntemler 4 adet yöntem bulunur. Bunlar haşere ilaçlama firmaları tarafından uygulanan ve günümüz teknolojisi itibariyle modern bir hal alan uygulamalardır. Tüm bu bahsetmemiz gereken haşere ilaçlama uygulamalarının hepsinin kendine özgü farklı uygulanma şekli ve kendine özgü farklı ilaçları vardır. Ve hepsi de farklı haşereler için uygulanmaktadır.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama yöntemi en zor yok edilen haşereler için tercih edilmekte olan bir yöntemdir. Pire başta olmak üzere bu böcekler arasında tahtakurusu ve tahtakurdu da vardır. Bazı durumlarda ise akrep ilaçlama için yardımcı ilaç olarak kullanılabilir. Bu ilaçlama yönteminin uygulandığı alanın mutlaka terk edilmesi gereklidir. Ağır bir kokusu olan bu ilaç sayesinde böcekler nefessiz kalabilmektedir. Bu sayede de boğularak ölmektedirler. İlacın tesir edebilmesi içinde mutlaka alanın en az 4 ila 6 sat arasında kapalı kalması gerekir. Kokulu ilaçlama ULV cihazıyla yapılmaktadır.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama ise pek çok kullanıcının tercih ettiği bir uygulamadır. Çünkü bu ilaçlama esnasında evinizi terk etmek zorunda kalmazsınız. Fakat kokusuz ilaçlamanın ardından 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılamamaktadır. Bunun en önemli sebebi ise ilacın tesir etmesi içindir. Bu türden haşere ilaçlaması daha kolay yok edilen hamam böceği, kalorifer böceği ve kakalak, karafatma grubundaki böcekler için yapılmaktadır.

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama genelde açık alanlarda yapılan haşere ilaçlama uygulamalarında kullanılır. Bu türden ilaçlamalarda çoğunlukla teras, veranda, bahçe, tarla vb. alanlardır. Bahçe zararlıları olarak bilinen salyangoz, çekirge, danaburnu vb. canlıların ilaçlanmasında kullanılmaktadır. Bir de akreplerin ilaçlanmasında kullanılan sıvı ilaçlama bir cihaz yardımıyla gerekli yerlere sıkılır. Buradan geçen böcek ve haşereler, ilaca bulaşarak yuvalarına gittiklerinde yuvadaki diğer haşerelere de bulaştırırlar.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama aynı şekilde kokusuz ilaçlamada olduğu gibi daha kolay ilaçlanan ve sık rastlanan ev haşerelerinde kullanılır. Bunlar yukarıda belirttiğimiz gibi hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak ve karafatmadır. Jel ilaçlama şu şekilde gerçekleşir: laboratuvarda özel olarak hazırlanan ve jel kıvamına getirilen ilaç özel tasarlanmış tabancası yardımıyla mutfak dolaplarının ve çekmecelerin içlerine, kapı ve pencerelerin köşelerine sıkılarak gerçekleştirilir. Bu ilaçtaki bulunan şekerli maddeyi seven haşereler bunu yiyerek zehirlenirler.

Fare İlaçlamada Kullanılan Yöntemler

Fare İlaçlamada Kullanılan Yöntemler arasında haşere ilaçlamadakine benzer uygulamalardan çok daha farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Bu da fare istasyonlarıdır. Fare ilaçlama biraz daha farklıdır. Fare ilaçlama uygulamasında toplu imhadan ziyade tek tek imha işlemi uygulanır. Şunu iyi biliniz ki fareleri ilaçlayarak değil ancak öldürerek, zehirleyerek yok edebilirsiniz. Fare ilaçlama işlemi kapalı alanda yapılmaz. Fare istasyonları sizin evinizin dışında bir alana kurulur ve fare istasyonunun içine yerleştirilen zehrin yenmesi sağlanır. Suyu içtiği an dakikalar içinde ölür. Bu işlemi daha da hızlandırmak için fare istasyonunun hemen yanına su konulabilir. Bu sayede farenin ölümü hızlandırılmış olur.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72