hamam-bocegi-nerede-yasarYassı ve oval vücuda sahip olan hamam böceği, cilalanmış gibi kaygan ve pürüzsüz dış kabuğa sahiptir. Bu nedenle en dar alanlara bile rahatlıkla girebilen hamam böceği, gündüzleri gizlenip gece karanlıkta faaliyete geçer. Nemli, sıcak ve karanlık yerlerden hoşlanan, hamam böceği nerede yaşar;

  • Doğal ortamda, tropik ve ılıman bölgelerde ki açık alanlarda çok güneş almayan nemli ormanlardaki bitki örtüsünde yaşarlar.
  • Gemilerin kazan dairesi, pastane ve ekmek fırınları gibi sıcak ve kapalı alanlarda yaşar.

Genellikle pis koku yayan bu böcekler, nemli ve pis alanlarda yaşamayı tercih eder.

Evde hamam böceği nerede yaşar;

  • Adından da anlaşılacağı gibi hamamda yani banyoda yaşamayı tercih eder.
  • Banyoda, lavaboların, klozetin ve su borularının etrafında çok rastlanır.
  • Evlerde döşeme altı, dolap arkası ve süpürgelik gibi alanlarda gizlenir.
  • Hayvansal ve bitkisel ürünlerle beslenen hamam böceği, elbise ve kitap da dahil olmak üzere her şeyi yer. En çok tatlı ve nişastalı yiyecekleri seven hamam böceği evde mutfaklara dadanır.
  • Gece karanlıkta en çok mutfakta dolaşan hamam böceği, yiyeceklerin üzerinde dolaşarak, salya ve dışkılarını bırakıp mikrop saçar.
  • Bina içinde kalorifer dairesi, bodrum, garaj gibi alanlara yerleşip, hızla üreyerek tüm binayı istila ederler.
  • Dişi hamam böcekleri, kese içinde sırtında taşıdıkları yumurtalarını, dolaşırken evin her köşesine bırakır. 18 gün sonra yumurtadan çıkan hamamböceği yavruları, evin her yerinde yaşamaya başlar.

Hamam böceği çok dayanıklı böcek türüdür, kafası koptuğu halde bile bir hafta yaşayabilir. Hamam böceği mücadelesi en zor böceklerden biridir ve kişisel çabalar yeterli olmaz. Bu nedenle yasal çalışan ilaçlama şirketleri tarafından müdahale edilmesi gerekir. İlaçlama şirketimizde hamam böceği ilaçlamada etkili ilaçlar ile kısa sürede ve garantili olarak hamam böceğinden kurtulmanızı sağlıyoruz. İlaçlama şirketimizden, hamam böceği ilaçlama için 7/24 hizmet alabilirsiniz

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72