gider-bocekleri-hakkindaGider böcekleri hakkında:

  • Gider böcekleri, hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, kakalak gibi haşere gruplarıdır.
  • Yumurtlama ile çok hızlı üredikleri bilinir. Bir üremede yaklaşık 50-60 adet yumurta bırakan gider böcekleri mevcuttur.
  • Sıcak ve nemi severler. Evlerde mutfak, banyolar, fırın, lokantalar, iş yerleri, okul kantin ve yemekhanelerinde daha çok görülürler.
  • Işığı sevmez ve genellikle geceleri aktif olurlar. 
  • Börtü böcek, insan gıdaları, hayvan atıkları, bitki ve eşyalar besin ihtiyaçlarını karşılayabildikleri ürünlerdir. Tehlikeleri, tükettiklerine göre değişir. Gider böceklerinden kurtulmak oldukça büyük önem taşır ve bu yüzden de böcek ilaçlama şirketleri ile görüşülerek, gider böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır.
  • Gider böcekleri, oldukça hızlı hareket edebilmektedirler. Bir binayı bir gecede dolaşabilecek hıza ve güce sahiptirler. Bu yüzden yakalanmaları, kişilerin bireysel verdikleri mücadeleler ile mümkün değildir.
  • Sadece iç mekanlarda değil, çöplük, kömürlük, atık suların bulunduğu yerler de bu böceklerin olabildikleri alanlardır. Bu yüzden bakterileri almaları oldukça kolaydır. Aldıkları, taşıdıkları bu hastalık bulaştırıcı bakteri ve mikropları ise, kişilere kısa sürede salya ve dışkıları ile geçirebilmektedirler. Tehlikeleri ciddi hastalıklara sebep olabilecek kadar fazla olan gider böceklerinden kurtulmak, böcek ilaçlama firmaları ile görüşülmesi sonucunda mümkündür.
  • Sadece kişilerin sağlıklarına değil, maddi sıkıntılarına da sebep olabilen gider böcekleri bir an önce yok edilmelidir.
  • Gider böceği ilaçlama için jel ilaçlar ya da sıvı ilaçlar kullanılır. Sıvı ilaçlar tüm haşereler ile mücadele için uygunken, jel böcek ilaçlaması sadece gider böceklerinden kurtulmak için etkilidir.

Güneş ilaçlama firmamız ile görüşerek, gider böcekleri ilaçlama hizmetlerimizden yararlanmanız ve bu hizmetleri sağlığınıza zarar vermeyen ilaçlar kullanılarak almanız mümkündür.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72