Fare

Fareyi ne öldürür?

By 9 Temmuz 2014No Comments

fareyi-ne-oldururFareler oldukça dirençli kemirgenler oldukları için kolay kolay yok edilemezler. Hızlı hareket ediyor olmaları, tehlike sezdikleri anda ortadan kaybolmalarını sağlar. Aynı şekilde elastik yapılara sahip olmaları da istedikleri yerlerden kolayca geçerek yakalanmalarını zorlaştırmaktadır. Farelerden kurtulmak ve bu amaçla fare ilaçlama yaptırmak için böcek ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

Fareyi öldürmenin birçok ilkel yöntemi vardır ancak bunların hiç biri sağlıklı ve kalıcı çözüm demek değildir. Fare kapanları, fare zehirleri ile bu kemirgenlere müdahale etmek isteyen kişilerin alacağı sonuçlar, sadece zaman kaybından ibaret olacaktır. Bu yüzden bu gibi yöntemlerle vakit kaybetmek yerine,  bu kemirgenlerin çoğalmalarına izin verilmeden, daha zararlı hale gelmeleri engellenerek fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Aksi halde bireysel olarak fare ile mücadele sizler ve çevrenizdekiler için tehlikeli olabilir.

Fare ilaçlama için kullanılan farklı teknikler vardır. Sıvı böcek ilaçlama ile müdahale edilen bu kemirgenlerin yok edilebilmesi için istasyon yöntemleri de uygulanabilir. Kapalı aparatlar içerisinde ilaçlar bulunur. Bu ilaçlar, doğal afetlerden, çocuklardan ve kedi, köpeklerden etkilenmesin diye bu aparatların içerisinde saklanmıştır. İlacın kokusuna gelen fareler ardından su ihtiyacı yaşarlar ve su içtiklerinde zehirlenerek ölürler. İstasyon, daha çok evler, büyük iş yerleri için gerçekleştirilmektedir. Sadece farelerden kurtulmak için yapılabilen bir yöntemdir. Oldukça zahmetsizdir ve sonucunda temiz bir çözüme ulaşıldığı görülecektir.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından, fare ile mücadele için yapılan sıvı ilaçların kokulu olması şarttır. Bu ilaçlama öncesinde, eğer kapalı alanlarda uygulanacaksa birtakım önlemler alınması da şarttır. Bu konular hakkında detaylı bilgiler sizlere bu fare ilaçlama öncesinde verilecektir.

Not: Farelerden kurtulmak için, kokusuz böcek ilaçları etkisizdir. Çünkü bu kemirgenler akciğer solunumu yapmaktadırlar.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72