fareden-bulasan-hastaliklarFare tarihin bütün sahnelerinde yaydığı hastalıklar ile bilinmektedir. Günlük yaşamlarda da insanların besin maddelerinin üzerinde gezerek salya ve dışkılarını bırakır böylece hastalığa direkt olarak sebebiyet vermektedir. Yaşadığı bölgeler ve aldığı besin maddeleri itibari ile çok pis bir yapıya sahip olan farelerin bulaştırdıkları hastalık ölümcül düzeylere ulaşabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için yapılması gereken ilk şey fare ilaçlaması yaptırmaktır. Geçmiş Tarihlerde fareler sayesinde yayılan virüsler yüzlerce insanın ölümü ile sonuçlanmıştır. Çünkü fare Taşıyıcı (Hastalık taşıyıcı) özelliğe sahip bir kemirgendir. Kendisi bu hastalıktan etkilenmez ama temas ettiği şeyler üzerine mikroplarını bırakmaktadır. Bu mikroplar ile insanlara bulaştırdıkları hastalıklar;

  • Tifüs
  • Grip
  • Veba
  • Verem
  • Parazitler’dir.

Bu hastalıklar fareden bulaşan hastalıklar arasında en önemli hastalıklardır. Bunun dışında fareler üzerlerinde taşıdıkları mikroplar ile daha onlarca hastalığa yol açabilmekte ve vücut dirençlerini kırabilmektedir. Farelerin verdikleri bu zararlarından kurtulmak için en uygun fare ilaçlama fiyatları ile en kaliteli hizmeti almak gerekir. Böylece mevcut fare problemleriniz ortadan kalacak ve bu hastalıklar ile karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

Fareler Hastalıklarını Nasıl Bulaştırır?

Farelerin neden olduğu hastalıkları nasıl bu kadar geniş alanlara yayabildikleri bilim adamlarınca araştırılmış ve ortaya çok çarpıcı sonuçlar çıkmıştır. Eski tarihlerin en modern taşıma araçlarından olan trenlerin içinde bulunan fareler bir bölgeden aldıkları veba hastalığını her durakta inen fareler sayesinde yüzlerce hatta binlerce insana bulaştırmış ve ölümlerine sebep olmuştur. Yaşadıkları yerlere baktığımızda kanalizasyon, bataklık ve pis yerlerle karşılaştığımız fareler buraların tüm mikrobunu üzerine bulaştırır. Yakınlarımıza doğru gelerek salya, sümük ve dışkılarını bırakan fare ile mücadele işimiz başlamış olur. Çünkü fareler tüm mikrobunu alana bulaştırmış ve salgın hastalıkların yayılmasına neden olmuştur.

Fare İlaçlama Fiyatları

Fare ilaçlama fiyatlarının yüksek olduğunu düşünüyor ve büyüklerinizden kalma yöntemlere başvurmaya başladı iseniz yanlış bir yola girmiş olduğunuzu belirtmekte fayda var. Fare ilaçlama fiyatları için arayıp fikir aldığınız firmalar size sabit bir rakam veriyor ise bu durum onların amatörlüğünü ve adil bir ücretlendirme politikası taşımadıklarını gösterir. Çünkü fare ilaçlama fiyatları;

  • Bulunduğunuz yerin büyüklüğüne
  • Farenin türü ve sayısına
  • Kullanılan fare ilacı miktarına göre değişkenlik gösterir.

Zira mücadele etmeye çalıştığınız fare lağım faresi ve sayısı birden fazla ise ücretlendirme elbette farklı olacaktır. Yalnız söylenebilecek en genel yargı böcek ilaçlama politikamızın birçok şirkete oranla uygun meblağlardan oluştuğudur.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72