Fare İstasyonu Nasıl Kurulur? Diye merak edenler internet üzerinde birçok firmanın sitesinde yayınlanan videoları izleyebilirler. Ancak izledikten sonra kesinlikle bu işlemi kendi başlarına yapmaya kalkışmamalıdırlar. Çünkü zaten fare istasyonları insanların bireysel olarak erişebilecekleri bir materyal değildir. Ulu orta satılan bir mağaza ya da market bulunmamaktadır. Tamamı fare ilaçlama firmaları tarafından kullanıldığı için talepleri doğrultusunda özel olarak üretilmektedir. Dolayısıyla temini ancak bu firmalar tarafından sağlanabilir. Farelerden şikayetiniz olduğu durumlarda fare ile mücadele hizmeti vermekte olan firmaları arayarak ilaçla kontrol altına alma talebinde bulunmanız gerekmektedir. Çünkü sizin hizmet talep ettiğiniz bu alanlara kurulan bu fare istasyonları işlevi bittikten sonra tekrar sökülerek firmaya iadesi yapılır.

Fare İstasyonu Nasıl Çözüm Sağlar?

Fare istasyonları tamamen açık alanlara kurulmaktadır. Tabi bazı durumlarda kapalı otopark ve depo, bodrum benzeri alanlara kurulabilir. Buralarda çocuklar başta olmak üzere evcil hayvanlarında bu alana ulaşmamalarını engellemek gerekmektedir. Uzman ekip tarafından kurulan fare istasyonları şu şekilde yerleştirilir:

  • Açık alanın büyüklüğün göre değişen aralıklarla kurulan fare istasyonlarının içine zehirli yem konulur.
  • Ancak bu zehirli yem tüm istasyonlara yerleştirilmez.
  • Çünkü fareler son derece akıllı canlılardır.
  • Grup halindelerse asla birden yiyecekleri yeme çullanmazlar. Aralarından birkaç fare bu yemleri test eder. Ve hayatta kaldıysa diğer farelerde bu yemlerden beslenebilirler.
  • Dolayısıyla her istasyonun içine zehirli yem konmaz. Bazı yemler doğal yemdir.
  • Zehirli yem ile beslenen fareler kısa süre içinde susuzluk hissedecekler ve hemen su bulabilecekleri bir alana gideceklerdir.
  • İlacın içindeki ham madde acı olduğu için farelerin midelerinde yanmaya ve onları ciddi anlamda susatmaya başlayacaktır.
  • Suyu tüketen fare ise sadece birkaç saniye içinde iç organlarının parçalanması sonucu iç kanama geçirerek ölecektir.
  • Farenin imhası uzakta gerçekleştiği için evinizin içinde herhangi bir leş ile karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Fare İstasyonu Fiyatları

Fare istasyonlarına ilişkin fiyatlardan bahsedecek olursak;

Fare istasyonları pahalı birer materyaldir. Dolayısıyla kurulduğu alanın büyüklüğüne göre sayısı artacağı gibi fiyatı da artacaktır. Alandaki fare yoğunluğu da önemlidir. Çünkü istasyonun içine konulacak olan yem ve ilaç ithal edilmektedir. Ve fiyatı da ona göre değişmektedir.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72