Fare ilaçlama şüphesiz ki diğer böcek ve haşere ilaçlamalarından çok daha farklı bir uygulamadır. Öncelikle net bir şekilde belirtmemiz gerekir ki fareler ne bir böcek ne de bir haşeredir. Zira fareler, konunun uzmanları tarafından kemirgen grubunda incelenmektedirler. Peki, Nedir bu kemirgen grubu? Başka hangi canlılar bu grupta bulunmaktadır? Kemirgen grubu: Memeliler (Mammalia) sınıfının kalabalık üyeleridirler. Kara başta olmak üzere suda ağaçlarda, yeraltı tünellerinde yaşayan çok çeşitli türleri bulunmaktadır. Bu camlılara hem kemirici dişleri uzun ve kuvvetli olduğu için hem de ağaçları, ekinleri ve başka şeyleri kemirerek beslendikleri için “kemirgen” adı verilmiştir. Bu grupta yer alan canlılardan söz edecek olursak; Fareler, sıçanlar, sincaplar, kunduzlar, kobaylar, kertenkele ve oklu kirpiler bu takımın en çok bilinenleri arasında yerini almaktadır.

Neden Fare İlaçlama?

Bu soruyu şu şekilde yanıtlamak çok daha doğru olacaktır. Yukarıda bahsi geçen fare dışındaki tüm kemirgenler genellikle doğada bulunmakta ve kendi yaşam alanları dışında herhangi bir yerde yaşamamaktadırlar. Ancak fareler özellikle insanların bulunduğu yaşam alanlarına girmekte ve onların sağlığını tehdit etmektedirler. Özellikle lağım fareleri bulundukları yer olan kanalizasyon ve lağımlardaki bütün pislik ve mikrobu üzerlerinde taşımakta ve insanların yaşam alanlarına girerek çok sayıda hastalığı onlara bulaştırmaktadırlar. İşte tam da bu aşamadan sonra onlarla mücadele etmek insanlar için bir gereklilik olmaktadır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vermeden evvel küçük bir düzeltme yapmamız gerekir. Öncelikle fareleri ilaçlayarak değil ancak öldürerek ve zehirleyerek yok edebiliriz. Cihazlardan sıkılarak gerçekleştirilen herhangi bir ilaç farelere bir etki yapmamaktadır. Fare ilaçlama işleminde geçmişte yapılan yapışkan, fare kapanı vb. son derece kanlı ve çağ dışı yöntemler artık geride kalmıştır.

Fare İstasyonları

Fare istasyonları günümüz teknolojisi temel alınarak tasarlanan bir fare ilaçlama uygulamasıdır. Hizmet almak istediğinizde evinize ya da fare ilaçlama yaptırmak istediğiniz yere gelen ekip açık alanda sahip olduğunuz alanın büyüklüğüne göre değişen mesafelerde bu fare istasyonlarını kurarlar. İçerisine yerleştirilen yemlerin bazılarının içine zehir yerleştirilir. Bu zehirli yemi tüketen fare kısa süre içinde susuzluk hissiyle uyarılır. Ve hızlıca su bulabileceği bir yere gider. Suyu içen fare dakikalar içinde iç organları parçalanarak yok edilmiş olur.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72