Fare ilaçlama işlemi yakın zamana kadar son derece ilkel ve kanlı yöntemlerle yapılmaktaydı. Ancak teknolojinin gelişmesiyle beraber pek çok şey gibi fare ilaçlama konusu da değişti. Bu konuda profesyonel ilaçlama hizmeti vermekte olan firmalar gelişen teknolojiyi ilaçlama uygulamalarının tamamına entegre etmeyi başardılar. Durum böyle olunca da gerek böcek ilaçlama işleminde gerekse fare ilaçlama işlemlerinde hem daha etkili hem de daha sağlıklı uygulamalar hayata geçirilmiştir. Peki, fare ilaçlama nasıl yapılır? Uygulama yapılırken nasıl bir yol izlenmelidir?

Fare İlaçlamada Nasıl Bir yol izlenir?

Fare ilaçlama yapılırken öncelikli olarak bu konuda uzman bir ekipten destek alınmalıdır. Son derece tehlikeli canlılar olan fareler dolaştıkları alanlardan sayısız mikrop ve bakteriyi üzerlerinde taşıyarak insanların yaşam alanlarına getirmektedirler. Geçmişte milyonlarca insanın hayatına mal olan veba salgınlarının en büyük taşıyıcıları şüphesiz ki fareler olmuştur. Şimdi de taşıdıkları hastalıklar bir veba kadar olmasa da çoğu zaman ciddi hastalıklara ve ölümlere sebep olabilmektedirler. Dolayısıyla farelerin olduğu bir ortamda sağlıklı bir şekilde yaşam sürmek neredeyse imkânsızdır. Fare ilaçlama yapılacağı zaman size ait alana gelen profesyonel ekipler bu işlemi dışarıda gerçekleştirmektedirler. Dışarıda gerçekleştirilen bu operasyon sayesinde fare ilaçlama işlemi kansız bir şekilde gerçekleştirilecek ve sonrasında herhangi bir leş ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Fare İstasyonları Nasıl Kullanılır?

Fare ilaçlama konusunda çığır açan fare istasyonları fareleri evinizin ya da ofisinizin içinde değil dışarıda imha etmektedir. Bu sayede herhangi bir leş ya da fare ölüsüyle muhatap olmak zorunda kalmazsınız. Açık alanda alanın büyüklüğüne göre değişen aralıklarla kurulan fare istasyonlarının içine farelerin kokusunu alarak yiyebilecekleri zehirli bir yem yerleştirilmektedir. Bu yem ile beslenen fare kısa zaman içinde susuzluk hissiyatı ile uyarılacak ve fare doğal olarak su bulabileceği bir yere gidecektir. Su bulabileceği yere giden fare burada suyu tükettiği andan itibaren birkaç dakika sonra ölecektir. İlacın içeriğinde bulunan hammadde suyla beraber şişerek farenin iç organlarının parçalanmasına sebep olmaktadır. Fare su içmese bile birkaç saat sonra zehrin tesir etmesi sonucu yine ölecektir.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72