Fare ilaçlama nasıl yapılmalı? Diye merak edenlerdenseniz, bir defa şunu çok iyi bilmelisiniz: Fare ilaçlama işlemi kesinlikle bireysel yapılmaz. Bireysel bir şekilde fare ilaçlama yapmaya kalkarsanız şayet ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü fareler diğer haşerelerle bir tutulacak kadar basit yapılı canlılar değildir. Öncelikle son derece akıllı canlılardır. Kolay kolay onları zehirlemeniz mümkün değildir. Peki, fare ilaçlama nasıl yapılmalı? İşte bu konuda merak edilenler ve cevapları:

  • Fare ilaçlama işlemi daha önce bildiğimiz türden yapılan böcek ilaçlama yöntemleri gibi değildir.
  • Fareleri ilaçlayarak değil ancak öldürerek yok edebilirsiniz.
  • Çeşitli zehirler kullanılarak yok edilebilmektedirler.

Evdeki Fare İle Mücadele

Evdeki fare ile mücadele edebilmek için öncelikle fare ilaçlama konusunda profesyonel hizmet veren firmalar ile anlaşmanız gerekmektedir. Çoğu kişi internete fare ilaçlama nasıl yapılır? Şeklinde sorular internete sıkça sorulmaktadır. Özellikle Google, Yandex, Opera, benzeri pek çok arama motoruna yazılarak cevabı aranmaktadır. Fakat evdeki fare ile mücadele edebilmek için mutlaka profesyonel fare ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Fare ilaçlama nasıl yapılır? İşte adım adım profesyonel fare ilaçlama işlemi:

  • Fare ilaçlama kapalı alanda yapılmamaktadır.
  • Fare ilaçlama işleminde kullanılan imha şekli fare istasyonlarıdır.
  • Fare ilaçlama farelerin bulundukları alanın dışına istasyonlar kurularak gerçekleştirilir.
  • Fare istasyonları alanın büyüklüğüne ve farelerin alandaki yoğunluklarına göre belirli aralıklarla kurulur.
  • Bu işlemin yapılmasının ana sebebi ise farelerin zeki canlılar olmalarıdır. Zekice davranan fareler tek bir istasyondan beslenmezler. Dolayısıyla kolay kolay o istasyonun içine girerek beslenmezler.

Fare Zehri

Fare zehri fare istasyonuna yerleştirildikten sonra beklenmeye başlanır. Fareler, fare istasyonlarını ziyaret ederek içine fare zehri yerleştirilmiş olan yemi yedikten sonra susuzluk hissiyle su aramaya başlarlar. İçerisindeki etken madde fareleri susatmaktadır. Su içtiği an dakikalar içinde fare ölmektedir. Şayet su içmezse farenin ölümü 2 saati bulabilmektedir.

Hangi Fare İnsanı Kemirir?

Hangi Fare İnsanı Kemirir? Elbette ki en büyük merak konularından biridir. Çünkü fareler özellikle böcek ilaçlama sektörü için böcek ve haşereden sonra kemirgen grubunda konumlandırılmaktadır. Peki, hangi fare insanı kemirir? Sorusunun cevabı ise şudur: Çoğunlukla lağım fareleri insanları kemirebilmektedir. Son derece keskin dişlere sahip olan lağım fareleri insanları kemirdiklerinde dişlerinden sayısız mikrop bulaştırabilmektedir.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72