evde-karincaKarıncaların ev ve bina çevrelerinde karşılaşılan çok sık ve büyük zararları vardır. Yapısal olarak insanlara bir zarar vermeseler de yiyeceklerin üstünde oluşturdukları pis görüntü ve eşyalara verdikleri zararla maddi hasarlar meydana getirebilirler. Bir çok ciddi yangına sebebiyet verdikleri örnek olarak verilebilir.

Çoğu ev sahibi için, tüm karıncalar hemen hemen aynı görünmektedir. Ancak gerçekte durum böyle değildir;  farklı türlerin onlarca ev ve binalarda, her biri ayrı özellikler çevresinde meydana gelir. En yaygın karınca türleri; Kentucky, en yaygın ev işgal karıncalar kaldırım karıncaları, marangoz karıncaları, akrobat karıncalar, Firavun karıncalar ve kokulu ev karıncalarıdır.Bu tür karıncalar yukarıda da belirtildiği gibi büyük maddi zararlara yol açabilecek potansiyele sahip böceklerdir. Bu nedenle karınca mücadelesinde profesyonel böcek ilaçlama ekiplerinden yardım almak gereklidir.

 

Sosyal olarak karıncalarla uğraşmak çok sinir bozucu olabilir. Bu nedenle karınca ilaçlama uygulamalarının başarılı olunabilmesi için karıncaların özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Karıncalar kontrol etmek için çalışırken çoğu kişi yapmak hata sadece gördükleri olanlar püskürüyor. Yüzeyler üzerinde toplayıcı görülen karıncalar sadece koloni küçük bir bölümü olduğu için bu yaklaşım genellikle başarısız olur. Tipik olarak, bir veya daha fazlasını içeren ek karıncalar binlerce olacaktır yumurta kraliçe bir yerde bir yuva gizli. Yuva içinde kız ve diğer koloni üyelerine giderilmesi genellikle etkili karınca kontrol etmek için anahtardır.

Karınca Kontrolü

Karınca kontrolü sırasında birçok kişi veya yeterli deneyime sahip olmayan birçok ilaçlama firması sadece görünen karıncaları ilaçlayarak hata yapmaktadır. Yüzeyler üzerinde toplayıcı görünen karıncalar, koloninin küçük bir bölümünü oluşturdukları için bu girişim karınca kontrolünde başarısızlıkla sonuçlanır.Çünkü görünenler dışında binlerce işçi karınca, yumurta ve kraliçe karınca yuvalarında var olmuş olacaklardır ve karınca problemi bir süre sonra tekrar meydana çıkacaktır. Karınca ilaçlama uygulamalarının % 100 olarak başarılı olabilmesi için yuvalardaki bütün larvalar ile beraber kraliçe karıncanın da ilaçlanması gerekmektedir.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72