İnsan sağlığına ve yaşamına en zararlı memeli canlılar arasında bulunan fareler, hızlı üreme ve neredeyse hemen her şeyi tüketebilme özelliğine sahiptirler. Dişleri sayesinde en sert taş çeşitleri arasındaki mermeri bile kemirebilirler. Yeni yaşam şartlarına uyum sağlamakta yetenekli oldukları için birbirinden farklı ortamlarda ve mekanlarda yaşayabilirler. Özellikle metropol şehirlerde konut sayısı arttıkça insan yaşam alanlarına giren fareler insan sağlığı açısından büyük tehlike oluşturmaktadır. Farelerin en çok bulundukları semtlerden  birisi olan Esenyurt’ta,  Esenyurt fare ilaçlama ile ilgili en çok talebi almaktayız. Esenyurt fare ilaçlama yöntemlerimiz ile Esenyurt halkı huzur içinde yaşamaktadırlar.

Fareler evlerimize lağımlardan, su tuvalet giderlerinden, bulaşık veya çamaşır makinesinin atık su giderinden dahi gelebilmektedirler. Fareler daha çok lağımlarda, apartmanların bodrum katlarında insanların tehlike arz etmeyeceği alanlarda yaşamayı tercih etmektedirler. Fakat yiyecek bulamadıkları zaman bir yolunu bulup yaşadığımız dünyaya bir nevi davetsiz misafir olarak girmektedirler.İnsan sağlığı açısından tehlikeli canlılar oldukları için  mutlaka fare ilaçlama işlemi yapılmalıdır.

Esenyurt fare ilaçlama firması olarak 7/24 hizmet ulaşılabilir olan müşteri temsilcilerimizle Esenyurt vatandaşlarına hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Müşteri temsilcilerimize ulaşarak istediğiniz gün ve saat için randevu  oluşturabilir, aklınıza takılan noktalarda yardım talep edebilirsiniz.

Farelerden bulaşan hastalıklar

Fare, insan sağlığını tehdit eden en zararlı canlı çeşitlerindendir. Genel olarak lağım ve hijyen olmayan ortamlarda yaşamlarını sürdürdükleri için bulaşıcı hastalıklar taşımaktadırlar. Farelerden bulaşan hastalıklardan bazıları şu şekildedir;

  • Hıyarcıklı veba: Farelerin taşıdıkları pireler tarafından bulaşan bu ölümcül hastalık “Kara Ölüm” olarak da anılmaktadır. Mikrop kapıldıktan 2 ila 8 gün sonra kendini deri lekeleri, ateş, titreme, halsizlik, kan tükürme ve burun kanaması şekilleriyle gösterir.
  • Hantavirüs:  Farelerin vücutlarında oluşan bir virüs çeşididir. Bu virüs, farelerin kendisine herhangi bir zarar vermese de, insanlara çok büyük zararları olmaktadır. Fare pisliği ve idrarının koklanması ile bulaşır. Kaslarda ağrı, yorgunluk, ateş ve baş dönmesi gibi belirtileri vardır.
  • Leptospiroz: Fare kalıntılarının karıştığı su ve toprak yoluyla insanlara bulaşabilen bir hastalıktır. Akciğerlerde kanamaya ve böbrek yetersizliğine sebep olabilmektedir. Ölümcül sayılabilecek bir hastalık çeşididir. Baş ağrısı, menenjit, akciğer kanaması ve kas ağrısı gibi belirtileri bulunmaktadır.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72