Çıyan, nemli ve sıcak ortamları seven, genellikle yeşillik alanlarda, ormanlarda ve çayırlarda sıklıkla karşılaşılabilen tehlikeli bir böcek türüdür. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde toprak üzerine çıkarak yaşam alanlarımıza kadar girebilmektedirler. Yaşadığı bölge ve iklime göre çeşitli ebatlarda ve renklerde görülebilmektedir. Çıyan ve Zararları adlı yazımızda, bu konu hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Kendilerini tehlikede hissetmedikleri zaman zarar vermeyen çıyanların vücutlarının her bir tarafında zehirli ayaklar mevcuttur. Bu zehir, çıyanların insanları ısırması sonucunda, felçlere ve ölümlere neden olabilmektedir. Bu sebeple, evlerimizde veya başka bir alanda karşılaştığımız çıyanlarla temastan kaçınmamız, sağlığımız açısından en doğru karar olacaktır. Çıyanlar, hızlı üreme özellikleriyle bilinmektedir. Her çiftleşmesinde yüzlerce yumurta yumurtlamaktadır. Bu da çıyanlarla mücadelede teknik bir yardımı zorunlu kılmaktadır. Çıyan ısırmalarında, kusma, yüksek ateş gibi şikayetler meydana gelmektedir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir.

ÇIYAN İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Çıyanlar barındırdıkları zehir nedeniyle, insanların yaşam alanlarına dahil olarak, sağlıksal açıdan tehlike oluşturmaktadır. Bu sebeple olası bir çıyan probleminde kişisel yöntemlerden ziyade ilaçlama firmalarıyla irtibata geçilmelidir. İlaçlama firmaları etkili ve pratik çözümleriyle, çıyan problemine karşı mücadelede en önemli kuruluşlardır. Kişisel müdahalelerimiz, şekil itibariyle ürkütücü olan çıyanların imhasında çok fazla etkili olmayacaktır. Aksine hem sağlık anlamında hem de zaman anlamında büyük kayıplara neden olabiliriz.

Çıyanlar, vücutlarının her bölmesinde çok sayıda ayaklara sahip, omurgasız hayvanlardır. Her bir ayağında zehir barındırmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde barınma ihtiyacıyla yaşam alanlarımıza kadar girebilmektedirler. Genellikle geceleri aktif olmaktadırlar. İnsan yaşamı için tehdit oluşturmaktadırlar. Çıyan ilaçlama firmaları, çıyanla mücadelede oldukça etkili çözümler üretmektedirler.

Güneş Böcek İlaçlama firması da çeşitli il ve ilçelerde sunmuş oldukları hizmetlerle, çıyan problemine karşı da etkili yöntemler uygulamaktadır. Profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla, günün her saati aktif ve ekonomik hizmetler sunan Güneş Böcek İlaçlama,  her türlü zararlı haşere ve böceğe karşı mücadelede halka güven vermektedir. Çıyan ve Zararları konusunda oldukça geniş bir bilgiye sahip olmaları ve bu alanda geliştirmiş oldukları yöntemler nedeniyle, güvenebileceğiniz bir firma olma özelliği taşımaktadır.

 

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72