Çekirge İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır? Hemen hemen her sitede farklı biçimlerde anlatılan çekirge ilaçlama uygulaması bir açık alan uygulamasıdır. Ve açık alanda etki gösterecek ilaçlar ile yapılmalıdır. Genel olarak tarlalarda görülen çekirgeler en çok kırsal kesimde yaşayan insanları mağdur etmektedirler. Özellikle tarlalardaki ekinlere ciddi zararlar veren çekirgeler hem ekili ürünlerin heba olmasına sağlam kalanların ise kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Çiftçilere ve tarım üreticilerine bu denli ekonomik zarar veren çekirgelerden kurtulabilmenin tek yolu Çekirge ilaçlama yaptırmaktır. Zira bu uygulama işi bilmeyen amatör kişiler tarafından asla yapılmamalıdır. Çekirgeler kapalı alanlara çok az girmektedirler. Dolaysıyla çekirge ile mücadele kapalı alanın dışında yaşanmaktadır.

Çekirge İle Mücadele

Çekirge ile mücadele ancak profesyonel yollarla gerçekleştirilebilir. Öyle ki çiftçilerin tarlalarına dadanarak ekinlerin yapraklarını yiyen ve ürünlerin köklerini kemiren bu canlıların açık alanlarda ilaçlanması oldukça büyük bir meziyet ve profesyonellik gerektirmektedir. Çekirge ilaçlama işlemini şart hale getiren bu durum karşısında çiftçiler artık geçmişte kalmış olan ilkel bir takım mücadele yöntemlerini bir kenara bırakıp profesyonel anlamda çekirge ilaçlama hizmeti vermekte olan ve özellikle tarla ve bahçe gibi dış alan uygulamalarında başarılı olan firmalardan destek almalıdır. Çünkü dış alan ilaçlama uygulamaları her zaman en zor olan ilaçlama uygulamaları arasında yer alır. Açık bir alanda püskürtülen ilacın ol alanda kalmasını sağlamak ciddi bir çaba gerektrmektedir.

Çekirge İlaçlamada Sıvı İlaçlama Uygulaması

Çekirge ilaçlama işlemi genel olarak tarla, bağ ve bahçe gibi açık alanları kapsadığı için açık alan ilaçlama işlemlerinde kullanılmakta olan sıvı ilaçlama işlemi tercih edilmektedir. Ancak yapılacak olan bu sıvı ilaçlamanın mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Bu durum hem ilaçlamanın etkin olması hem de özellikle tarla da yapılıyorsa ürünlere herhangi bir zarar gelmemesi açısından önemli ve hassas bir konudur. Bilinçsiz bir şekilde gerçekleştirilen uygulamalar sonrasında büyük ve izahı olmayan zararlara neden olmaktadır. Bilinçsiz ilaçlama sonrası ürünler ya tüketilemeyecek kadar kötü hale gelmekte ya da farkında olmadan pazara sunulduğunda üzerinde kalan kimyasallar yüzünden pek çok insanın sağlığına zarar verecek bir hale gelmektedir. Bunun önünü alabilmenin tek yolu tarla ve bahçelerdeki bu ilaçlama işlerini profesyonel ilaçlamacılara bırakmaktır.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72