Böcek İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bu konuda hizmet almak isteyenlerin öncelikli olarak bilmeleri gereken konuların başındadır. Böcek ilaçlama yapılacağı zaman önem arz eden ve dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Her şeyden önce böcek ilaçlama işine tek başına, hiçbir şey bilmeden kalkışmayınız. Bu denli önemli olan bir konu hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığını çok yakından ilgilendirir. Böcek ilaçlama mevzusu basite indirgenemeyecek kadar önemli bir konudur. Çünkü böcek ilaçlama işlemi birbirinden çok farklı uygulama ve yöntemler ile gerçekleşir. Bu uygulama ve yöntemler böceğine, haşeresine ve kemirgenine göre değişiklik gösterir. Tıpkı bir tane çamaşır suyuna her yeri temizleyemediğiniz gibi tek bir ilaç ile tüm haşereleri yok etmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla böcek ilaçlama yapılırken cümlesini özellikle kullandık. Çünkü bu uygulama tamamen bilinçli ve konusunda uzman olan kişi ya da kişilerce yapılabilir.

Hangi Böceğe Hangi Tür Böcek İlaçlama Kullanılır?

Hangi Böceğe Hangi Tür Böcek İlaçlama Kullanılır? Bu ilaçlama yöntemlerin ayrı olmasının nedeni, haşere ve kemirgen türleri arasındaki farklılıklardır. Çoğunlukla böcek türleri için jel ilaçlama ve sıvı ilaçlama uygulamaları kullanılırken; Kapalı alanlarda, kokulu ve kokusuz ilaçlama yapılmaktadır. Kemirgen türleri için de, 25 cm çaplarında plastikten yapılmış, fare istasyonları kullanılmaktadır. Bazı durumlarda toz ilaçlara da ihtiyaç duyulabilmektedir.

Kapalı Ve Açık Alanlarda Böcek İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kapalı Ve Açık Alanlarda Böcek İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Açıkta bıraktığımız araç ve gereçlerin dolaba kaldırılması gerekmektedir.
  • Böcek İlaçlama öncesinde, gıda maddelerinin buzdolabına kaldırılması gerekmektedir.
  • Çocukların oynadığı oyuncakların da aynı şekilde kapalı bir alana dolaba kaldırılması oldukça önemlidir.
  • Evde evcil hayvanların olması durumunda kapalı mekânlarda bırakılmaması ve ilaçlama sonrasında mekân 2 saat havalandırıldıktan sonra içeriye alınması gerekmektedir.
  • Evde akvaryum olması durumunda, akvaryum alanlarının bantla kapatılması ve üzerine ıslak bez koyulması uygun olmakladır. Böcek ilaçlama sonrası havalandırma işleminden sonra bu bantlar hemen sökülmelidir.

Açık alanlarda ise önemli olan ilacın en verimli şekilde alana yedirilmesidir. Bu oldukça zor bir olaydır. Bu yüzden bu işlemi mutlaka profesyonel kişiler yapmalıdır.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72