Böcek İlaçlama Uygulamaları işlem yapılacak olan böceklerin cinsine göre değişiklik göstermektedir. Profesyonel firmaların uygulamalarında mutlaka işin uzmanı olan kişi ya da kişiler görev almalıdır. Çünkü mücadele konusu sağlığı yakından ilgilendirdiği için her alanda büyük bir titizlik gösterilmelidir. Amatör, işi hiç bilmeyen, böceklerle mücadeleyi  temizlik yapmakla karıştıran kişilerin mutlak surette bu işten uzak durmaları şiddetle tavsiye edilir. İlaçla yapılan mücadele uygulamaları hakkında kısaca bilgi verecek olursak:

Kokulu İlaç Uygulaması

Kokulu ilaçlama uygulaması en zor uygulamalardan bir olmakla beraber en zor yok edilen akrep, pire, tahtakurusu gibi haşerelerde tercih edilen bir yöntemdir. Zahmetli ve sonrasında yaptıran kişilerin de bir şeyler yapmasını gerektiren bazı durumlar söz konusudur. Uygulama şu şekilde gerçekleşmektedir: püskürtmeli bir cihazla gerçekleşen ve ağır kokulu bir ilacın ortama tedbirli bir şekilde salınmasıyla kokulu ilaç uygulaması gerçekleşir. İlacın etkili olabilmesi için mutlaka ortamın en az 4-5 saat kapalı (mümkünse 24 saat) kalması gerekmektedir. İlacın içindeki ağır ve keskin koku böceklerin nefessiz kalarak yok olmalarını sağlayacaktır. İlaç işlemi sonrasında ise en az 6 saat ortamın havalandırılması gereklidir.

Kokusuz İlaç Uygulaması

Bu yönteminin hedefinde ise daha kolay yok edilen haşere gruplarından hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, kakalak, karafatma vb. böcekler bulunmaktadır. Bu yönteminde kendine özel bazı hususları bulunmaktadır. Örneğin bu türden bir ilaç uygulaması yaptırdıysanız evinizde ya da ofisinizde en 3-4 gün boyunca ıslak temizlik yapmamanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise ilacın etki gösterebilmesi içindir. Zira bu yöntemde koku olmadığı için haşereler etrafa sıkılan ilacın kendilerine bulaşması sonucu yok edilirler.

Jel İlaç Uygulaması

Bu yöntem ise yine hamam böceği grubundan olan kalorifer böceği, kakalak, karafatma, gümüş böceği vb. haşerelerin daha az yoğun oldukları ortamlarda kullanılmaktadır. Jel kıvamında üretilen ilaç kendi özel tabancası yardımıyla mutfak dolaplarının içine, çekmece içlerine, kapı ve pencere pervazlarına sıkılmaktadır. Böceklerin sevdiği şekerli bir karşımı olan bu ilacı yiyen böcekler kısa bir süre sonra imha edilmiş olur.

Sıvı İlaç Uygulaması

Sıvı ilaçla yapılan uygulama ise yoğun olarak açık alanlarda gerçekleştirilen bir uygulamadır. Akrep, danaburnu, salyangoz, çekirge vb. bahçe zararlılarına karşın kullanılan bir yöntemdir. Bahçe dışında evlerin balkonu, verandaları, garaj vb. alanları için kullanılan bu yöntemi kesinlikle böcek ilaçlama konusunda uzman olan kişiler gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72