İlaçlama

Böcek İlaçlama Nedir?

By 25 Haziran 2016No Comments

Böcek ilaçlama nedir? Diye merak edenler sıkça bu soruyu internetteki pek çok arama motoruna yazmaktadır. Ancak internetteki bilgi kirliliğine itibar etmemek gerekmektedir. İnternet devasa büyüklükte bir dijital platformdur. Dolayısıyla sayısız bilgiyi içinde barındırmaktadır. Ancak bu bilgilerin güvenilirliği mutlaka tartışılmaktadır. Çünkü pek çok insan tarafından erişimi kolay bir platform olduğu için içerisinde hangi bilginin ne derece temiz olduğunu kontrol etmek mümkün değil. Bu yüzden böcek ilaçlama nedir? Sorusunun cevabını internette aramak yerine 7/24 Aralıksız hizmet vermekte olan çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

3 Aşamada Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama profesyonel anlamda yapıldığı zaman tam olarak 3 aşamada gerçekleşmektedir. Bu aşamalar sırasıyla; keşif aşaması, karar aşaması ve uygulama aşamasıdır. Şimdi bunları kısaca açıklayalım ve bu denli meşakkatli bir iş olan böcek ilaçlama işleminin nasıl aşamalardan geçtiğini hep birlikte öğrenelim.

Keşif Aşaması

Bu aşamada böcek ilaçlama için evinize gelen personel ekipçe detaylı bir keşif turuna çıkar. Bu turu esnasında böceklerin yuvalandıkları yerler tespit edilir. Nerede hangi böcek var kontrol edilir. Böceklerin yumurtaları, larvaları nerede tespitler yapılır.Ve gerekli tüm notlar alınır.

Karar Aşaması

Böcek ilaçlama işleminde karar aşaması en önemli aşamadır. Öyle ki uygulamanın bel kemiğini bu aşama oluşturur. Alınacak tüm kritik kararlar burada tartışılır. Keşif aşaması sırasında alınan notlar masaya yatırılır. Ve uzmanlar yapılacak olan haşere ilaçlama uygulamasının yol haritasını çizerler. Nerelerde hangi ilaç kullanılacak. Hangi böceğe karşı hangi ilacın daha doğru olacağının kararı verilir. Son olarak da haşere ilaçlama esnasında kullanılacak cihaz için karar alınır. Ve sıra gelmiştir uygulamaya…

Uygulama Aşaması

Ve sona gelinmiştir. Haşere ilaçlama işleminin üçüncü ayağı keşif ve keşif sonrası karar toplantısında konuşulan teorik konuların pratikte uygulanmasıdır. Uygulama aşamasında haşere ilaçlama personeli ilaçlamaya başlar ve haşerelere karar aşamasında konuşulduğu gibi gerekli müdahaleyi gerçekleştirir. İlaçlama personeli verilen karar dışında başka bir işlem uygulayamaz.

Yapılan ilaca göre durum değişecektir. Örneğin kokulu ilaçlama yapıldıysa en az 4-6 saat evin kapalı kalması gerekecektir. Sonrasında da uzun bir süre evi havalandırmanız icap etmektedir.

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72