Çoğu kullanıcıyı evlerinde yaşadıkları böcek tehdidinden ziyade böcek ilaçlama fiyatları daha çok ilgilendirmektedir. Bu son derece yanlış bir tutumdur. İnsan sağlığının yerini hiçbir meblağ tutamaz. Tutmadığı gibi de siz ya da sevdikleriniz böcekler yüzünden rahatsızlandığı zaman bunun telafisini hiçbir şey sağlayamaz. Bu nedenden ötürüdür ki evinizin herhangi bir yerinde bir böcek, haşere ve kemirgenlere dair sorunlarınız var ise maliyeti hiçbir şekilde düşünmeden hemen konusunda uzman bir firma ile irtibata geçiniz.

 Fiyatları Belirleyen Unsurlar

İlaçlama fiyatlarını belirli kıstaslar neticesinde belirleyen firmalar bilinenin aksine gayet uygun ve her kesin rahatlıkla bu hizmeti alabilecekleri fiyatlar üzerinden hizmet vermektedir. İlaçlı mücadele hizmeti fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi işlemin yapılacağı alanın metrekare cinsinden büyüklüğüdür. Alan ne kadar büyük olursa uygulama yapmak o kadar zorlaşacak ve personel bunun için ekstra bir çaba harcayacaktır. Ve tabi buna bağlı olarak alanda kullanılacak olan ilacın miktarı ona göre artacaktır. Ve alan büyüklüğüne göre ilaç cihazı kullanılacaktır. Ek olarak fiyatlara etki eden diğer bir unsur ise ilaç işleminin yapılacak olan alandaki böceklerin cinsi ve alan içindeki yoğunluklarıdır. Yani ne kadar çok sayıda ve ne kadar dağınıklarsa işlem yine o kadar zorlaşacaktır. Üstelik farklı böcek türleri var ise farklı ilaçlar ve cihazlardan destek almak gerekecektir.

Mücadele işleminde kullanılan yöntemler ise şunlardır:

  • Kokulu İlaç tekniği:Pire, akrep, tahtakurusu, tahtakurdu gibi zor yok edilen haşereler için kullanıldığı için maliyeti daha fazladır.
  • Kokusuz ilaç Tekniği:Hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak ve karafatma grubundan olan sık görülen ev haşereleri için kullanılır. Daha uygun bir fiyatı vardır.
  • Sıvı İlaç tekniği:Açık alan uygulaması olan bu uygulama diğerlerine nazaran daha maliyetlidir. Akrep, danaburnu, çekirge, salyangoz vb. bahçe zararlıları için kullanılır.
  • Jel İlaç tekniği:Ev haşerelerinden olan hamam böceğigillerin daha az yoğunlukta olduğu alanlarda kullanılır. Ve en uygun fiyatlı yöntemlerden biridir.
  • Fare İstasyonları:Fareler için küçük kutular halinde dizilen bu istasyonlar çoğu zaman alanın büyüklüğüne göre maliyetli olabilir.

  Ancak tüm bunlar sizin gözünüzü korkutmasın. Fiyatların oluşumunda etkili olan bu faktörler olmazsa olmaz faktörlerdir. Etkileri çok büyük düzeyde olmamaktadır.

 

Leave a Reply

İletişim.

Firmamız ile İstanbul, İzmir ya da Kocaeli bölgesinden aşağıdaki merkez ofislerden birini arayarak 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa

Telefon : 0 (212) 540 81 28
Telefon : 0 (212) 451 09 83

İstanbul Anadolu

Telefon : 0 (216) 337 76 65
Telefon : 0 (216) 494 15 67

İzmir

Telefon : 0 (232) 445 34 79
Telefon : 0 (232) 264 88 52

Kocaeli

Telefon : 0 (262) 325 34 28
Telefon : 0 (262) 641 98 72