Kokusuz İlaçlama

Kokusuz İlaçlama

FacebookFacebook 0

DİĞER İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Kokusuz ilaçlama

Haşere, böcek ve kemirgenlerle mücadele ederken bazı mekânlarda, mekânın boşaltılması mümkün olmayabilir. Bunlar daha çok sürekli üretim yapan imalathaneler, restoran ve kafeler, hastaneler gibi yerlerdir. Bu tür alanların böcek ve haşerelerden temizlenmesinde özel olarak üretilen kokusuz ilaçlar kullanılmaktadır. Bu sayede kokusuz ilaçlama yapılırken mekânın terk edilmesi ya da boşaltılmasına gerek kalmamaktadır. Ayrıca işlem öncesinde ekstra bir hazırlık yapılmasına da gerek kalmaz.

 

 

Kokusuz Yöntemin Özellikleri

Bu yöntem işlemi uygulanırken ilacın insanlara ve gıda maddelerine temas etmesi önlenmelidir. Bu nedenle bu işlemin profesyonel firmalarca yapılması gerekmektedir.

Teknik, sırt pompasına ilaç ve su doldurularak yapılmaktadır.

Bu yöntem kokulu ilaç tekniği kadar etkilidir.

Çevreye ve doğaya herhangi bir zararı yoktur ve Sağlık Bakanlığı'ndan onaylıdır.

Hiçbir şekilde herhangi bir rahatsızlık vermez.

Uygulama sonrasında açıkta gıda maddesi varsa mutlaka atılmalıdır. Bunun dışında dışarıda bırakılan günlük eşyalarda iyice yıkanmalıdır.

Kokusuz İlaç Tekniğinin Avantajları

Genellikle toplu kullanım alanlarının ilaçlanmasında kullanılan kokusuz ilaçlar, özel olarak üretilmiş bileşenleri ile mekânda bulunan insanlara zarar vermemektedir. Bu nedenle mekânlarınızda kokusuz ilaçlama yapılırken, çalışmaya devam edebilirsiniz. Ortamda bulunan ve kişilerin kullandığı kişisel eşyalar bir poşetle muhafaza edilebilir. Bu şekilde sonrasında yıkamaya gerek kalmaz. Herhangi bir kokusu olmadığı için rahatlıkla nefes alabilirsiniz.

Kokusuz İlaç Hangi Haşerelere Yapılır?

Bu uygulama genellikle tatarcık sineği, Amerikan hamam böceği, hamam böceği, gümüş böceği, kakalak, kalorifer böceği, karafatma, sinek, oryantal hamam böceği, sivrinsek, örümcek, güve, danaburnu ve karınca gibi haşereler üzerinde etkili olur. Bu tablodan da anlaşılacağı üzere kokusuz ilaç tekniği genel olarak hamam böceği familyasından olan canlılar üzerinde etkili olmaktadır.

Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kokusuz ilaçlama sonrasında açık ve görünen yerlerde temizlik yapılmasında sakınca yoktur. Ancak evin özellikle kapı çevreleri, fırın ve buzdolaplarının arkaları, 15 gün boyunca silinmemelidir. İlacın tesirinin bu bölgelerde devam etmesi için bu hususa dikkat edilmesinde fayda vardır. Çünkü haşereler daha çok bu bölgelerde ve diğer kuytu alanlarda daha fazla bulunmaktadır.

DİĞER İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 6+9=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara