Hamam Böceği ilaçlama

Hamam Böceği

FacebookFacebook 5

Hamam böceği ilaçlama

Hamamböceği, insanların yaşadıkları mekânlarda en fazla rastlanan böcek türlerinin başında yer almaktadır. Sağlık açısından son derece tehlikeli olan hamamböceği ilaçlama hizmetleri ile kendinizi güvene alabilirsiniz. Hamamböcekleri, temas ettikleri yerlere mikrop ve bakteri yayarlar. Bu bakteri ve mikroplar da çok sayıda hastalık ve sağlık problemine neden olmaktadır. Hamamböcekleri, yiyeceklerden arta kalan kırıntılardan beslenirler. Besinler üzerinde gezdiklerinde bunlara salya ve dışkı bırakırlar. Açıkta kalan ve hamamböcekleri ile temas eden besinler de insanlarda zehirlenmelere neden olurlar. Hamamböceklerinin dış kabukları oldukça dayanıklıdır ve her türlü sıcaklıkta rahatlıkla yaşayabilmektedirler. Hamamböcekleri kafaları kopsa da günlerce yaşayabilen canlılardır. Bu nedenle hamamböceklerinden kurtulmanın en doğru yolu da profesyonel firmalarca verilen hamamböceği ile mücadeledir.

 

Hamam Böceğinin Özellikleri

Hamam böceği, nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı seven haşere olması nedeni ile ev ve işyerlerinde en çok görülen böcek türüdür. Yiyeceğin bol olduğu ev, fırın, mutfak, pastane, çöplük ve lokanta gibi alanlarda çok sık görülen bu haşereler, hamam böceği ilaçlama yapılmadığı sürece hızlı şekilde üremeye devam eder. Basık ve oval vücut yapısına sahip olup baş kısmında 2 tane anteni bulunur. Ortalama 6-8 cm boyunda olur ve renkleri türlerine göre değişmektedir. Hamam böceklerinde kanat vardır, fakat uçamaz. Her alana yayılabilen ve çok hızlı üreyen bu canlıları yok etmek için etkili böcek ilaçları ile hamam böceği mücadelesi yaptırılması şarttır.

Hamam Böceği ile Mücadele

Hamam Böceği

Hamamböcekleri, muhakkak mücadele edilmesi gereken böcek türlerinin başında bulunur. Hızla çoğalabilen ve zararlı olan hamamböceklerine karşı sürdürülen en etkili mücadele yöntemi ise profesyonellik gerektiren ilaçlama yöntemidir. Bireysel olarak küçük çaptaki ilaçlarla yapılan bu böceklerden tamamıyla kurtulmada yeterli ve etkili değildir. Bu nedenle hamamböceği ile mücadelede uzman firmalarından destek alınması en doğru adım olacaktır.

Hamamböcekleri toplu halde yaşayan canlılardır. İşin ehli firmalarca yapılan en doğru teknik ile ilaca maruz kalan hamamböceği, yaşadığı yuvaya döndüğünde ilacın etkisiyle ölür. Diğer hamamböcekleri de bu ölüden beslenerek ilacı almış olur ve onlar da ölürler. Ancak yanlış yapılan bir işlem, hamamböceklerinin bırakın ölmesini sağlamak aksi durumda direnç kazanmalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle uzman şirketlerden hamamböceği ile mücadele hizmeti alınması daha sağlıklıdır.

Güneş ilaçlama olarak hamam böcekleri hakkında detaylı bilgi ve birikim ve hamam böceği ilaçları ile İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli genelinde hizmetinizdeyiz. Firmamızın sunduğu hamamböceği arındırma hizmeti size garanti sunmakta ve sağlığınızı güvene almaktadır.

 

Hamam Böceği Nasıl Çoğalır?

Tüm haşere türlerinde olduğu gibi hamam böceği de yumurtlama sistemi ile çoğalır. Her üremesinde yüzlerce yumurta yapan hamam böcekleri yumurtalarını bir süre sırtında taşır. Hamam böceğinin yumurtalarını sırtında taşıması sonucu yumurtalar yerlere dökülür ve yumurtalar ortama yayılır. Hamam böceği yumurtaları gözle görülmez.

Hamam Böceği ilaçlama Nasıl Yapılır?

Hamamböceklerine çok fazla mekânda rastlamak mümkündür. Besin artıklarından beslenen hamamböceklerine ağırlıklı olarak restoranı fırın, gıda fabrikaları, evler, kafelerde rastlanan hamamböceklerine iş yeri binaların bodrum katları, apartman içleri ve ofislerde de karşılaşmak mümkündür.

Basit böcek ilaçları kullanarak, bu haşerelerden kurtulmak çok mümkün değildir. Etkili, verimli ve kesin sonuç alabilmek için ziraat mühendislerimizce hazırlanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan özel ilaçlarımız hizmetinizdedir. Böylece basit ilaçlarla insan sağlığına zarar verici yan etkilerden de kurtulmuş olursunuz.

1.Sıvı ilaçlama


Hamamböceği ile mücadelede kullanılan yöntemlerinden biri sıvı ilaçlamadır. Bu teknikte kullanılan sıvı böcek ilaçları, buharlama ya da püskürtme tekniği ile böceklerin bulunduğu ortamlara ulaştırılır. Sıvı hamam böceği ilacının kaliteli olması gerekmektedir. Bu kaliteye de uzman firmalardan sağlayabilirsiniz. Uygulama ile hamamböceklerinin taşıdığı bakteri ve mikroplar da ortadan kaldırılmış olur. Bu yöntem daha çok ofis, ev, işyeri gibi küçük alanlarda tercih edilmektedir. 

2.Jel ilaçlama

Jel ilaçlama, hamamböcekleri ile mücadelede en fazla kullanılan yöntemdir. Ağırlıklı olarak büyük mekânlar olan fırın, imalathane, fabrika, restoran gibi alanlarda tercih edilen jel ilaçlar da alanın boşaltılmasına gerek kalmaz. Bu uygulama hamamböceklerinde direk sonuç vermektedir. İçeriğinde bulunan özel maddeler nedeni ile oldukça etkilidir. Diğer haşerelerde aynı sonucu vermez. Her haşere için farklı içerikler kullanılmaktadır. Jel ilaç tekniği uzman kişilerce yapılmalıdır. Firmamız da bu teknik konusunda yılların deneyim ve profesyonelliğini ortaya koymaktadır.

Hamam Böceği Türleri

Entomologlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu dünya üzerinde yaklaşık 3500 hamam böceği türünün olduğu söylenmektedir. En çok bilinen türleri; kakalak, karafatma, kalorifer böceği, Amerikan hamam böceği, alman hamam böceği, oryantal hamam böceğidir. Hamam böceklerinin bünyesi çok dayanıklı canlılar olması nedeni ile dünyanın birçok kıtasında yaşayabilmektedir. Suda dahi uzun süre yaşayabilen bu haşerelerden kurtulmak için etkili mücadele sürdürülmelidir. Direnci yüksek olan ve kolayca yok edilemeyen bu haşereler, çok hızlı ürediğinden, kısa sürede tüm alanı sarmaktadır.

Güçlü ayak yapısına sahip olan hamam böceği sürekli yürür. Bir gün boyunca kilometrelerce yol yürüyebilir.
Gündüzleri pek görülmez, geceleri çok aktif olurlar.
Ortama bıraktıkları yumurtaları kısa sürede açılan hamam böceklerine karşı tedbir alınmaz ise, yumurtalar kısa sürede açılır ve tüm ortama yayılır.
Mekân içlerinde en çok yiyeceklerin bol olduğu mutfak, yiyecek deposu gibi alanlarda sık görülür, tek olarak hareket eder fakat toplu halde yaşarlar.
Hamam böceklerinin ortam içerisinde sadece bir tane görülmesi o ortamda yüzlerde hamam böceği olduğunun habercisidir.
Hamam böceği mekân içerisinde yiyecek madde bulamaz ise çorap, deri, kâğıt, tahta ve kumaşları kemirebilir.
Her türlü pis ortamlarda yaşamaları ve pis maddeleri ile beslenmeleri nedeni ile hamam böcekleri, hastalık taşıyıcı canlılardır.
Ev içinde yiyecekler üzerinde gezerek pisliklerini bırakır ve gün boyu mekân içerisinde dolaşarak yumurtaları her yere saçar.
Hamam böceğinden insanlara birçok tehlikeli hastalık bulaşmaktadır.
Hamam böceklerinden kurtulmak ve korunmak için profesyonel şirketlerden hamam böceği ilaçlama hizmeti almanız yeterlidir. Bu hizmeti ekonomik fiyatlar ile garantili olarak sunan şirketimizi gün boyu arayabilir ve istediğiniz gün ve saatlerde hizmet alabilirsiniz.

 

 

 


Hamam Böceği Videoları


Hamam Böceği Resimleri

hamam böceğihamam böceği 2hamam böceği 3hamam böceği 4hamam böceği 5hamam-bocegi 6hamam böceği 7hamam böceği 8hamam böceği 9hamam böceği 10

Yorumlar

1.
sude naz
sude naz
15.04.2014 - 05:08:55
Evimde sıklıkla hamam böceği ile karşılaşıyrdum. Çözum aramaya basladım. ilaçlama şirketiniz tarafından aldığım yardımla bu sorunumdan tamamen kurtuldum. tesekkurler.

2.
ecem gulen
ecem gulen
21.08.2015 - 10:24:54
Evim hamam bocegi var iki senedir midem bulaniyor onlardan arasam ilacma sirketini bir gun eve girmesen ilac etkisi gecermi kimisi bir hafta gitmez koku diyorda

3.
Güneş İlaçlama
Güneş İlaçlama
22.08.2015 - 09:45:03
Ecem hanım merhaba, Hamam böceği ilaçlama için profesyonel hizmet veriyoruz. Bu böceklerden kurtulmanız için en etkili yöntem uygulanacaktır. Dilerseniz kokusuz olarak, siz evinizdeyken bile ilaçlama yapabiliriz. Çağrı merkezimizi 7/24 arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

4.
Ezgi yaman
Ezgi yaman
17.11.2015 - 11:00:42
Yeni tasindigimiz eve giris kati ve inanilmaz derecede hamambocegi var. 3 kez kendimiz ilaclama yaptik ilk gun en az 20 tane ölü bulduk. Fakat dun aksam yine kocaman gordum canli. 2 hafta oldu evi tutali fakat evde oturamiyorum rahat rahat yok olucak mi acaba bunlar

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 9+6=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara